25 listopada 2021

3.0 TDi jak sprawdzić wtryskiwacze

3.0 TDi jak sprawdzić wtryskiwacze
3.0 TDi jak sprawdzić wtryskiwacze

Najbardziej skutecznym sposobem na to, jak sprawdzić wtryskiwacze 3.0 TDi Common Rail jest poddanie ich wnikliwej diagnostyce z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń testowych, jaką przeprowadza się w autoryzowanych serwisach zajmujących się regeneracją wtryskiwaczy. Obejmuje ona także dokładną ocenę wzrokową podzespołów na specjalnych mikroskopach cyfrowych, w celu ustalenia ich ogólnego stanu oraz stopnia uszkodzenia.
Jeśli chodzi o własnoręczne sprawdzenie wtrysków w domowych warunkach, można wykonać test przelewowy, który pozwoli ustalić wartości korekt wtryskiwaczy, a w rezultacie potwierdzić awarię.

Hałasujące wtryskiwacze - jak zdiagnozować uszkodzony wtryskiwacz

Jedną z typowych oznak występujących podczas awarii wtryskiwaczy jest ich hałaśliwość. Mówi się wtedy, że spod maski da się słyszeć charakterystyczne stukanie wtryskiwaczy. Prawidłowo pracujące wtryskiwacze nie wydają żadnych dźwięków, więc taki stan rzeczy jest zdecydowanie powodem do niepokojów. Nie powinniśmy pozostawiać tego bez żadnej reakcji, bo wadliwe wtryski szybko mogą stać się przyczyną kolejnych usterek.

Hałasujące wtryskiwacze
Hałasujące wtryskiwacze

1. Sprawdzenie wtryskiwaczy - 3.0 TDi uszkodzone wtryski i objawy

Oprócz samej głośnej pracy wtryskiwaczy diesel powinniśmy poddać je sprawdzeniu wtedy, gdy zauważymy inne typowe objawy uszkodzenia. Te oznaki to przede wszystkim nierównomierna praca silnika i falujące obroty, szarpanie na biegu jałowym, trudności z przyśpieszaniem i spadki mocy w trakcie jazdy, nadmierna emisja spalin czy wydłużony rozruch. Jak widać, tych symptomów jest dość sporo i trudno ich nie zauważyć nawet podczas zwyczajnej eksploatacji pojazdu.

2. Wymiana wtrysków w 3.0 TDi - Audi A6 C6 3.0 TDi

W przypadku, gdy w silniku 3.0 TDi dojdzie do znaczącego uszkodzenia wtryskiwaczy CR i ich regeneracja nie będzie możliwa, mamy do dyspozycji możliwość wymiany wtryskiwaczy na inne. Dla przykładu, w popularnych silnikach Audi A6 C6 3.0 TDi występują wtryskiwacze Bosch o numerze zaczynającym się od „059130277”. Zapraszamy do obejrzenia oferty fabrycznie nowych wtrysków dostępnych w naszym sklepie internetowym.