12 listopada 2021

Awaria systemu wtrysku - koszt naprawy

Całościowy koszt naprawy awarii wtryskiwaczy Common Rail zależny jest przede wszystkim od stopnia ich uszkodzenia, konkretnego modelu oraz producenta podzespołów. Tak więc dla przykładu, cena regeneracji wtryskiwaczy elektromagnetycznych w autoryzowanym serwisie rozpoczyna się od 190 złotych za sztukę. W razie poważniejszego uszkodzenia lub zapieczenia wtrysków koszty mogą wzrosnąć do kilkuset złotych. Oprócz tego warto wiedzieć, że wtryski Denso i Siemens z reguły są nieco droższe od wtrysków Delphi czy Bosch.

W przypadku wspomnianego wcześniej zapieczenia wtryskiwaczy, niezbędne będzie wykorzystanie specjalistycznych urządzeń o napędzie hydraulicznym, aby móc wyciągnąć wtryski bez ich urwania. Nieraz proces usuwania takich wtryskiwaczy może trwać długie godziny, a wtedy całościowe koszty naprawy rosną. Dodatkowo na cenę regeneracji składa się koszt części zamiennych, które wymienia się w miejsce zużytych. Im więc większe uszkodzenie podczas awarii wtrysku, tym cena naprawy będzie wyższa.

Awaria systemu wtrysku koszt naprawy
Awaria systemu wtrysku koszt naprawy

Z kolei jeśli chodzi o koszt wymiany wtryskiwaczy w dieslu, zdecydowanie warto postawić na wtryskiwacze regenerowane. Po kompleksowej regeneracji wtryskiwacze spełniają najwyższe standardy jakości, a charakterystyką swojej pracy w układzie nie różnią się niczym od fabrycznie nowych podzespołów - za to ich cena może być nawet kilkukrotnie niższa.

Odpowiadamy - ile trwa regeneracja wtryskiwaczy

W zdecydowanej większości przypadków regeneracja wtrysków w autoryzowanej pracowni trwa od 1 do 2 dni roboczych. Obejmuje ona staranne sprawdzanie wtryskiwaczy, ich gruntowne czyszczenie, wymianę zużytych elementów, testowanie oraz regulację podzespołów.

Odpowiadamy - ile trwa regeneracja wtryskiwaczy
Odpowiadamy - ile trwa regeneracja wtryskiwaczy

Aby naprawa wtryskiwaczy była przeprowadzona należycie, konieczne jest posiadanie nowoczesnego zaplecza technicznego, jak i specjalistycznej wiedzy z zakresu technologii naprawy, która udostępniana jest przez producentów. Tylko przy zachowaniu tych wytycznych będzie można z powodzeniem przywrócić pełną sprawność wtryskiwaczy oraz ich fabryczne wartości testowe.