14 lutego 2022

Co daje regeneracja wtryskiwaczy?

Co daje regeneracja wtryskiwaczy?
Co daje regeneracja wtryskiwaczy?

Regeneracja wtryskiwaczy daje możliwość przywrócenia paramentów fabrycznych podzespołów, a także ma korzystną cenę. Regeneracja odbywa się z użyciem oryginalnych części zamiennych, a sprawność naprawionych wtrysków weryfikowana jest na specjalistycznych stołach probierczych. Zanim użytkownik zdecyduje się na zakup fabrycznie nowych wtryskiwaczy, warto wziąć pod uwagę opcję ich naprawy, która jest określana mianem regeneracji. Właściwie przeprowadzona regeneracja wtrysków Bosch, Delphi, Denso czy Siemens charakteryzuje się przede wszystkim przywróceniem fabrycznych parametrów wtrysków, jednakże w praktyce dla kierowcy oznacza to, że wtryskiwacze po regeneracji działają z taką samą skutecznością, jak nowe wtryski. Możliwe jest to dzięki skrupulatnemu wykonaniu przez serwisantów działań takich, jak diagnostyka, czyszczenie wtrysków, wymiana elementów oraz testowanie. Powyższe czynności składają się na zaawansowaną technologicznie procedurę wymagającą doświadczenia i specjalistycznych urządzeń diagnostycznych.

Jakie korzyści daje regeneracja wtryskiwaczy? - Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail

Do największej zalety regeneracji wtryskiwaczy zaliczymy olbrzymie oszczędności, przez które z roku na rok coraz więcej kierowców decyduje się skorzystać z tego typu rozwiązania. Koszt regeneracji bardzo często generuje tylko niewielki procent ceny nowych wtrysków. W specjalnie wykwalifikowanych warsztatach samochodowych każdy z elementów jest dokładnie testowany przed ponownym zamontowaniem w silniku, przez co nie ma ryzyka, że w niedalekiej przyszłości pojawią się kolejne problemy. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nawet wśród nowych podzespołów mogą pojawić się problemy z ich prawidłowym zainstalowaniem, ale dzięki profesjonalnemu procesowi regeneracji specjalista jest w stanie wyłapać przyczynę naszego problemu. Aby uniknąć kolejnych problemów, najlepiej jest dowiedzieć się jak doszło do awarii wtryskiwaczy.

1. Naprawa wtryskiwaczy – tania metoda, ale czy skuteczna? - Regeneracja wtryskiwaczy opinie

Regeneracja wtryskiwaczy jest korzystną finansowo opcją przywrócenia sprawności wtryskiwaczom, dzięki której jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet tysiące złotych. Naprawa wtrysków polega na wymianie uszkodzonych elementów wtryskiwacza, np. końcówki, cewki, gniazda, zaworu przelewowego. Cały zabieg ma sens, kiedy uszkodzeniu ulegnie jeden z nich. Im szybciej zdiagnozujemy nieprawidłowości w działaniu układu paliwowego, tym lepiej będzie dla naszego silnika, jak i portfela. Zbagatelizowanie nawet najmniejszego objawu awarii może w konsekwencji prowadzić nie tylko do konieczności wymiany całych wtryskiwaczy, ale również do uszkodzeń całego silnika, co jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem.

2. Jak wygląda regeneracja wtryskiwaczy, czy musi wiązać się z wysoką ceną? - Koszt regeneracji wtryskiwaczy common Rail

W teorii każdy proces regeneracji wtryskiwaczy składa się z poszczególnych etapów. Jednakże w praktyce do każdego wtrysku trzeba podejść indywidualnie, ponieważ biorąc pod uwagę, że regeneracji są poddawane wtryskiwacze używane, to mogą mieć różne wady ukryte i dopiero doświadczony mechanik jest w stanie wyłonić usterkę, która na pierwszy rzut nie jest widoczna.
Pamiętajmy, że regeneracji wtryskiwaczy powinny się podejmować te serwisy, które posiadają odpowiednie zaplecze techniczne, wiedzę oraz umiejętności. Jeżeli użytkownik samochodu w porę zareaguje na objawy awarii, nie dopuszczając do spustoszenia całego układu, to wtedy regeneracja nie musi wiązać się z wysoką ceną.

3. Prawidłowa regeneracja daje drugie życie - Proces regeneracji wtryskiwaczy

Prawidłowa regeneracja wtrysków wymaga fachowej wiedzy, odpowiedniego sprzętu, doświadczenia oraz precyzji. Jest ona procesem, który znacznie obniża koszty w porównaniu do zakupu nowych wtryskiwaczy. Zabieg ten staje się coraz bardziej powszechny ze względu na większe możliwości oraz dostępność części zamiennych.

Prawidłowa regeneracja daje drugie życie
Prawidłowa regeneracja daje drugie życie

Prawidłowa regulacja wtrysków ma ogromny wpływ na moc silnika, dynamikę jazdy, zużycie paliwa oraz poziom emisji spalin i hałasu. Różne uszkodzenia wtryskiwaczy mogą być wynikiem normalnej, lecz długotrwałej pracy w ciężkich warunkach, ale także konsekwencją zasilania ich złej jakości paliwa, które nie spełnia wymagań w zakresie właściwości, zawartości zanieczyszczeń oraz składu chemicznego.