13 stycznia 2022

Co daje wymiana wtrysku?

Jakie efekty daje wymiana wtryskiwacza?
Co daje wymiana wtrysku?

Wymiana wtryskiwaczy w Dieslu sprawia, że układ Common Rail może działać na zupełnie nowych, kluczowych komponentach, jakimi są wtryski. W praktyce powinno wiązać się to z poprawą osiągów pojazdu oraz z lepszym dostosowaniem do obowiązujących norm czystości spalin. Często kierowcy po wymianie wtryskiwaczy odnotowują także korzyść w postaci zmniejszonego spalania paliwa. Wtryski CR można wymienić na nowe lub regenerowane, przy czym ta druga opcja jest o wiele bardziej korzystna cenowo, więc decydują się na nią liczni użytkownicy Diesli. Jeżeli chcesz wymienić wtryski, możesz kupić wtryskiwacze w naszym sklepie internetowym.

Wtryskiwacze - wymiana czy regeneracja? - Wymiana wtryskiwaczy koszt

Wśród dostępnych na rynku opcji można wymienić zarówno regenerację wtrysków zdemontowanych z Twojego samochodu, jak i wymianę ich na fabrycznie nowe podzespoły. Zasadnicza różnica pomiędzy wymienionymi opcjami dotyczy cen, ponieważ regeneracja wtrysków może okazać się nawet kilka razy tańsza od ich wymiany na fabrycznie nowe. Na szczęście możesz też zakupić na wymianę wtryski fabrycznie po regeneracji, których cena będzie dość niska. Warto podkreślić, że wtryskiwacze regenerowane w sprawdzonych serwisach wykazują taką samą żywotność i parametry działania, jak ich nowe odpowiedniki. Koszt wymiany wtrysków w Dieslu będzie zatem zależał od ich stanu oraz rodzaju.

1. Wymiana wtryskiwaczy - Po wymianie wtryskiwaczy

Gdy już zakupisz wtryski na wymianę, warto, byś to zadanie powierzył doświadczonym mechanikom. Wtryskiwacze Common Rail to zaawansowane technologicznie podzespoły, które wymagają nie tylko profesjonalnego montażu, ale także adaptacji w silniku. Wtryski, które montuje się na wymianę, będą działać nienagannie jedynie wówczas, gdy każdy ze szczegółów właściwego montażu zostanie odpowiednio zrealizowany. Równie istotne jest użytkowanie pojazdu po wymianie wtrysków. Jeżeli kierowca dostarczy im słabego jakościowo paliwa lub będzie zaniedbywał wymiany oleju i filtrów, żywotność wymienionych wtrysków również okaże się krótka.

2. Co daje regeneracja wtrysków? - Samodzielna wymiana końcówek wtryskiwaczy

Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail w praktyce powinna dawać takie same rezultaty, jak ich wymiana na fabrycznie nowe. Wtryski po kompleksowej diagnostyce, czyszczeniu i wymianie uszkodzonych części, a także po końcowym testowaniu na maszynach powinny wydajnie pracować przez kolejne setki tysięcy kilometrów. Pragniemy równocześnie podkreślić, że samodzielnie podejmowane działania naprawcze nie przyniosą tak dobrych efektów. Wymiana końcówek wtryskiwaczy bądź czyszczenie tych elementów układu Common Rail domowymi sposobami to działania, które nieodpowiednio przeprowadzone mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Rezultaty regeneracji wtryskiwaczy
Co daje regeneracja wtrysków?

3. Kiedy wymienić wtryskiwacze? - Wymiana wtryskiwaczy jeden czy wszystkie

Wtryskiwacze należy wymienić wtedy, gdy są one poważnie uszkodzone, co przekłada się na ogólne funkcjonowanie pojazdu. Inną opcją oprócz wymiany wtrysków jest ich regeneracja, o której wspomnieliśmy w poprzednich akapitach tego artykułu. Specyfika układu Common Rail wyraża się w instalacji wszystkich wtryskiwaczy we wspólnym zasobniku paliwa. Ma to odzwierciedlenie w ich pracy, ponieważ jeden uszkodzony lub nadmiernie zużyty wtrysk stopniowo pogarsza jakość funkcjonowania pozostałych. Tutaj też powoli formułuje się odpowiedź na pytanie o to, czy warto wymieniać cały komplet wtryskiwaczy. W przypadku Common Rail jest to zalecane, ponieważ wymiana pojedynczego wtrysku okazać się niewystarczająca i w krótkim czasie kolejna będzie ingerencja w pozostałe wtryskiwacze.