30 listopada -0001

Co ile wymiana pompowtryskiwaczy?

Co ile wymiana pompowtryskiwaczy?
Co ile wymiana pompowtryskiwaczy?

Pompowtryskiwacze należy poddać serwisowi mniej więcej po przebyciu od 150 do 250 tysięcy kilometrów, bo właśnie taki jest przybliżony czas ich zużycia. Wymieniane są one w momencie, gdy ulegną całkowitemu wyeksploatowaniu, są uszkodzone lub zabrudzone. Aby odpowiednio zadbać o pompowtryskiwacze i uniknąć dodatkowych awarii związanych z układem wtryskowym, zalecane są regularne kontrole układu paliwowego w sprawdzonym i zaufanym serwisie samochodowym. Bardzo często właśnie z powodu braku odpowiedniego zadbania o układ paliwowy, części te odmawiają dalszej współpracy. Taka szkoda będzie niestety przyczyną nieprawidłowej pracy całego silnika i będzie rzutować na inne elementy. Należy więc jak najszybciej oddać samochód pod diagnostykę, by specjalista mógł zdecydować o tym, czy lepszym rozwiązaniem będzie regeneracja pompowtrysków, czy też całościowa ich wymiana.

Pompowtryskiwacze - objawy usterki, regeneracja czy wymiana – Wymiana pompowtryskiwaczy cena

Gdy w układzie wtryskowym dojdzie do uszkodzenia pompowtryskiwaczy, automatycznie pojawią się związane z tym niepożądane objawy. Przede wszystkim zaliczamy do nich utratę obrotów, nierówną pracę silnika, wzrost emisji spalin wydostających się z rury wydechowej, gaśnięcie silnika na niskich obrotach, jak również problem z uruchomieniem jednostki napędowej. Są to już bardzo odczuwalne sygnały, których nie należy lekceważyć. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy regenerować pompowtryski, czy wymieniać je na zupełnie nowe podzespoły, warto zorientować się, jaka jest cena każdej z tych usług. Oczywistym faktem jest to, że regeneracja pompowtrysków należy do korzystniejszych ofert, ponieważ cena takiej usługi jest dosyć niska. Z kolei za wymianę pompowtryskiwaczy na fabrycznie nowe, poniesiemy koszt kilku tysięcy złotych.

1. Pompowtryskiwacze w silnikach Diesla - Pompowtryski co ile wymiana

Pompowtryski w silnikach Diesla są bardzo istotną i podstawową częścią składową układu wtryskowego. Ich obecność ma ogromny wpływ na sprawne działanie każdego samochodu z silnikiem Diesla. Najczęściej pompowtryski w tych silnikach będą wymagały wymiany, bądź też regeneracji dopiero po przejechaniu minimum 150 tysięcy kilometrów. Ten czas jest jednak zależny głównie od stanu technicznego pompowtrysków, jak i od stopnia ich zużycia. Aby móc jak najdłużej cieszyć się sprawnie działającymi pompowtryskiwaczami, należy zadbać przede wszystkim o dobrą jakość paliwa i systematyczną wymianę filtrów paliwa.

Pompowtryskiwacze w silnikach Diesla
Pompowtryskiwacze w silnikach Diesla

2. Jaki jest koszt regeneracji pompowtryskiwaczy? - Koszt wymiany uszczelniaczy pompowtrysków

Szacunkowo cena regeneracji pompowtrysków włącznie z robocizną rozpoczyna się od około 500 zł. Wiele czynników ma wpływ na ostateczny koszt regeneracji tych podzespołów. Dzięki szybkiej i fachowej naprawie, pompowtryskiwacze w pełni odzyskają swoje pierwotne parametry, a my unikniemy dalszych, nierzadko bardziej kosztownych problemów. Jeśli chodzi o uszczelniacze pompowtrysków, sama ich cena nie jest wysoka, jednak rośnie ona wraz z koniecznością wymiany takich elementów, jak śruby mocujące. Jest to jednak usługa godna uwagi, ponieważ taki kompleksowy zabieg ma ogromny wpływ na wyższą jakość funkcjonowania pompowtryskiwaczy.