15 lutego 2022

Co ile wymienia się wtryski?

Co ile wymienia się wtryski?
Co ile wymienia się wtryski?

Teoretycznie wtryskiwacze wymagają wymiany najczęściej po przebyciu około 250 tysięcy kilometrów. Ramy wymiany wtrysków nie są sztywnie określone, ponieważ wszystko zależy od ich stanu technicznego, a także stopnia zużycia poszczególnych elementów. Przy wymianie wtryskiwaczy mamy kilka opcji do wyboru: regeneracja własnych wtryskiwaczy, zakup zregenerowanych, używanych lub fabrycznie nowych. Do jednych z najpopularniejszych rozwiązań należy regeneracja, ponieważ to dzięki niej udaje się wydłużyć trwałość wtrysków o kolejny okres eksploatacyjny. Przy wymianie wtrysków, należy pamiętać przede wszystkim o umiejętnym demontażu części, odpowiednim przygotowaniu gniazd oraz o obowiązkowej wymianie wszystkich uszczelniaczy oraz podkładek.

Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów - Wymiana wtryskiwaczy jeden czy wszystkie

W trakcie jazdy zużyte wtryski mogą przysporzyć użytkownikowi wiele problemów, dlatego nie należy ich ignorować. Głównymi objawami wyeksploatowanych wtryskiwaczy jest gaśnięcie samochodu lub niemożność uruchomienia silnika. W dużym stopniu kondycja i wydajność wtryskiwaczy zależy od dbałości o czystość układu wtryskowego oraz od sposobu, w jaki użytkujemy samochód. Dlatego ważne jest, aby czyścić wtryski, wymieniać regularnie filtr paliwa i tankować olej napędowy tylko dobrej jakości. Kiedy zauważymy jakikolwiek z objawów, świadczącym o uszkodzeniu wtryskiwaczy trzeba najszybciej udać się do mechanika, bo lepiej nie będzie, a problemy mogą narastać lawinowo.

1. Ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w Dieslu? - Ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w dieslu

Cena wymiany wtryskiwaczy w dieslu, jest droższą opcją niż ich regeneracja, a niekiedy może przewyższać wartość pojazdu, jeżeli odniesiemy się do starszych modeli. Jednakże wymiana wtrysków Common Rail ma swoich zwolenników, chociaż przeciętnie mieści się w przedziale kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jeżeli użytkownik nie jest w stanie pozwolić sobie na wymianę, warto rozważyć tańszą, ale równie skuteczną opcję – regenerację. Wybierając proces regeneracji warto znaleźć pracownię, która zajmuje się regeneracją wtryskiwaczy profesjonalnie oraz działa zgodnie ze standardami czyszczenia i pracuje na nowoczesnych maszynach.

2. Mechanicy potrafią wymieniać wtryskiwacze - Wymiana wtryskiwaczy

Do wniosków mówiących o tym, że mechanicy potrafią wymieniać wtryskiwacze doszli testerzy, którzy badali właśnie tę umiejętność u mechaników. Sprawdzeniu podlegały najważniejsze etapy wymiany, takie jak: czyszczenie gniazda, zmiana zużytych uszczelek i podkładek oraz wymiana filtra, ale także skasowanie starych kodów ze sterownika silnika. Aby naprawa się powiodła decydującym zadaniem jest umiejętny demontaż wtryskiwaczy, niestety nie zawsze udaje się je wyciągnąć w nienaruszonym stanie, w szczególności te zapieczone i zardzewiałe. W wyniku takiej sytuacji poprawne wykonanie procedury wyciągnięcia wtrysków wymaga od mechaników użycia niekonwencjonalnych metod.

3. Uszkodzone wtryskiwacze – jak prawidłowo wymieniać? - Wymiana wtryskiwaczy Common Rail

Wymiana wtryskiwaczy, jak mogłoby się wydawać, wcale nie należy do prostych. Bardzo często na pierwsze trudności natrafiamy na etapie demontażu.

Uszkodzone wtryskiwacze – jak prawidłowo wymieniać?
Uszkodzone wtryskiwacze – jak prawidłowo wymieniać?

Wtryski, które są eksploatowane przez długi czas są z reguły tak zużyte, że niejako zaciskają się na gnieździe. Aby wyciągnąć takie zapieczone wtryski wymagane jest nie tylko doświadczenie i czas, ale przede wszystkim odpowiednie narzędzia. Przy wymianie wtryskiwaczy, warto pamiętać o rzetelnym przygotowaniu gniazda oraz o kończącej naprawę adaptacji wtrysków w silniku.