10 czerwca 2022

Czy czyszczenie wtrysków pomaga?

Czy czyszczenie wtryskiwaczy pomaga?
Czy czyszczenie wtrysków pomaga?

Czyszczenie wtryskiwaczy jak najbardziej pomaga odzyskać ich utracone parametry i przede wszystkim eliminuje problematyczne objawy związane z zabrudzonymi wtryskami. Najlepsze rezultaty uzyskamy powierzając czyszczenie wtryskiwaczy mechanikom, specjalizującym się w układach paliwowych Diesla. Mają oni do dyspozycji profesjonalne myjki oraz silne środki chemiczne, które skutecznie usuwają z wtrysków wszelkie zanieczyszczenia. Najpopularniejszą wśród serwisów samochodowych metodą jest czyszczenie wtrysków za pomocą fal ultradźwiękowych oraz czyszczenie termochemiczne. Należy jeszcze dodać, że myjąc wtryskiwacze w autoryzowanym serwisie, otrzymamy protokół poświadczający ich pełną sprawność, ponieważ zanim wtryski trafią z powrotem do Klienta, są weryfikowane na stanowisku probierczym. O dobry stan techniczny wtryskiwaczy możemy zadbać również samodzielnie, stosując preparaty, które wystarczy wlać do baku po zatankowaniu paliwa.

Czyszczenie wtryskiwaczy – zabieg ostatniej szansy – Ranking preparatów do czyszczenia wtrysków

Nie każdy wie, że sprawność zużytych wtryskiwaczy możemy odzyskać za pomocą czyszczenia. W zależności od stopnia zabrudzeń powinniśmy zastosować odpowiednią metodę czyszczenia. Można też wymyć wtryski samodzielnie, stosując polecane detergenty, spośród których najczęściej wymienianymi są te marki Tec 2000, Liqui Moly czy K2 Diesel. Najlepsze jednak rezultaty uzyskamy, stosując profesjonalną chemię dostępną w autoryzowanych serwisach naprawy. Jeśli więc jest za późno, aby wyczyścić wtryskiwacze preparatami zakupionymi w sklepach motoryzacyjnych, najlepiej powierzyć tę czynność doświadczonym mechanikom.

1. Czyszczenie wtryskiwaczy diesla dodatkiem do paliwa – Czyszczenie wtryskiwaczy Diesel

Zanim konieczne będzie czyszczenie wtrysków w trybie serwisowym, możemy sami dbać o ich stan, regularnie używając dodatku do paliwa. Co daje czyszczenie wtryskiwaczy taką metodą? - otóż stosowanie takich preparatów zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do wtryskiwaczy, ponieważ zostają usuwane już w baku z paliwem. Wystarczy dolać je do zbiornika po zatankowaniu, aby mogły zmieszać się dobrze z paliwem. Trzeba jednak wiedzieć, że tym sposobem nie wyeliminujemy objawów związanych z uszkodzonymi wtryskiwaczami.

Czyszczenie wtrysków diesla dodatkiem do paliwa
Czyszczenie wtryskiwaczy diesla dodatkiem do paliwa

2. Test preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy – Czyszczenie wtryskiwaczy diesel forum

W zasobach internetu znajdziemy wiele filmików i artykułów opisujących działanie preparatów do czyszczenia wtryskiwaczy poszczególnych producentów. Wśród testowanych detergentów znajdują się środki marki Liqui Molu, K2, STP czy TEC 2000. Czyszczenie wtrysków za pomocą tych produktów daje dobre rezultaty, o ile mamy do czynienia z myciem profilaktycznym lub usuwaniem lekkich zabrudzeń. W innym przypadku konieczne jest użycie silniejszej chemii, która stosowana jest w wyspecjalizowanych serwisach.