15 lipca 2022

Czy można wymienić pojedynczy wtryskiwacz?

Czy można wymienić pojedynczy wtryskiwacz?
Czy można wymienić pojedynczy wtryskiwacz?

Wymiana jednego z wtryskiwaczy jest możliwa, tylko jeśli stan techniczny pozostałych podzespołów wykazuje ich odpowiednią sprawność. Powinniśmy wiedzieć, że podczas dłuższej eksploatacji pojazdu, nasze wtryski będą stopniowo ulegać zużyciu, więc wymiana jednego z uszkodzonych wtryskiwaczy może okazać się krótkotrwała. W takim przypadku należy wymienić cały komplet wtryskiwaczy, ponieważ tylko w ten sposób uzyskamy pewność, że ich praca będzie równa, a parametry właściwe i jednakowe. Jeśli zastanawiasz się, jaką decyzję podjąć lub jakie rozwiązanie w tym przypadku jest najlepsze, skorzystajmy z profesjonalnej diagnostyki w serwisie samochodowym. Pamiętaj, aby wybierać te serwisy, które cieszą się ogromnym doświadczeniem w zakresie napraw i regeneracji wtrysków. W ten sposób z pewnością unikniesz dodatkowych kosztów, które mogłyby być wynikiem kilkukrotnej naprawy lub wymiany tych elementów.

Wymiana jednego wtrysku - Forum Ford Club Polska - Wymiana wtryskiwaczy jeden czy wszystkie

Na forach internetowych użytkownicy często pytają o możliwość wymiany jednego wtryskiwacza, bez konieczności wymiany wszystkich, tak więc jest to jak najbardziej możliwe. Niestety taka wymiana w przypadku posiadaczy starszych modeli pojazdów z dużym przebiegiem może okazać się nieskuteczna ze względu na ich stan techniczny. Ponadto praca wtryskiwaczy w takim aucie po wymianie tylko jednej sztuki, skutkuje zazwyczaj nierówną pracą silnika oraz kolejną wizytą w warsztacie. Warto wiedzieć, że tylko sprawdzenie tych elementów za pomocą specjalistycznego urządzenia diagnostycznego, pozwoli nam wskazać, czy parametry wtryskiwaczy są prawidłowe. Natomiast, jeśli w wyniku tego badania mechanik stwierdzi, że stan pozostałych podzespołów jest nienaganny, możemy przystąpić do wymiany tylko jednej sztuki.

1.Wtryskiwacze – wymiana czy regeneracja? - Co ile wymiana wtryskiwaczy

Jak wiadomo, wymiana wtryskiwaczy na nowe jest dość kosztownym rozwiązaniem, niekiedy nawet nieopłacalnym w przypadku starszych modeli samochodów. Natomiast w procesie regeneracji możemy skutecznie przywrócić ich pierwotne parametry oraz zakres cenowy wykonania tej usługi jest znacznie tańszy i atrakcyjniejszy. Wymiana wtryskiwaczy powinna nastąpić po upływie około 150 - 250 tyś. km przebiegu pojazdu. Oczywiście, aby uniknąć wcześniejszej wymiany tych elementów, możemy zadbać o układ paliwowy przy pomocy odpowiednich preparatów, czy okresowych badań wtryskiwaczy.

Wtryskiwacze – wymiana czy regeneracja?
Wtryskiwacze – wymiana czy regeneracja?

2.Diagnostyka i naprawa Common Rail - Wymiana wtryskiwaczy samemu

Diagnostyka układu Common Rail zmierzająca do jego naprawy składa się z kilku etapów, które polegają na sprawdzeniu pompy wysokiego ciśnienia, filtra paliwa, wtryskiwaczy. Ponadto w procesie tym weryfikuje się obwody niskiego i wysokiego ciśnienia za pomocą specjalistycznych urządzeń diagnostycznych. Jeśli chodzi zaś o samodzielną wymianę wtryskiwaczy, to należy posiadać do tego odpowiedni zestaw narzędzi i zadbać, aby stanowisko wymiany było sterylnie czyste.