30 listopada -0001

Czy regeneracja wtryskiwaczy ma sens?

Czy regeneracja wtryskiwaczy ma sens?
Czy regeneracja wtryskiwaczy ma sens?

Regeneracja wtryskiwaczy jak najbardziej jest sensownym rozwiązaniem, ponieważ to dzięki niej samochody odzyskują swoją całkowitą sprawność. Dzięki regeneracji silnik samochodowy będzie pracował bez zarzutu, dynamika jazdy ulegnie poprawie i zmniejszy się zużycie paliwa. Ponadto niesie ona za sobą na pewno wiele korzyści w postaci zaoszczędzenia sporej ilości gotówki, skrócenia czasu oczekiwania, a także w wielu profesjonalnych serwisach samochodowych - dwuletnim okresem gwarancji. Podczas regeneracji każdy poszczególny element składowy wtrysków jest dokładnie umyty i wysuszony. Z kolei te części, które okazują się nieużyteczne, są po prostu wymieniane. Poprzez poddanie wtryskiwaczy odnowieniu, wszystkie parametry są porównywalne do tych, które są fabrycznie nowe. Z racji, że wszystkim kierowcom zależy na nienagannej pracy silnika, naprawdę warto zainwestować w to, by właśnie taka ona była między innymi dzięki możliwości regeneracji wtrysków.

Naprawa wtryskiwaczy – tania metoda, ale czy skuteczna? - Naprawa wtrysków cena

Odnowienie wtryskiwaczy to korzystne wyjście pod względem finansowym i dotyczy ono wymiany uszkodzonych oraz zużytych części. Taka regeneracja jest skuteczna i ma największy sens, gdy będzie ona odnosić się do jednego wtryskiwacza. Jeśli tylko jeden wtrysk jest uszkodzony, a wszystkie inne mają bardzo dobre parametry, to nie ma sensu, żeby wymieniać całość, ponieważ koszt nowego zestawu sięga nawet do kilku tysięcy złotych. Cena naprawy wtrysków zaczyna się z kolei od około 200 zł.

1. Wtryskiwacze – nowe czy regenerowane? - Naprawa wtrysków diesel

W momencie, gdy stoimy przed wyborem, z której opcji skorzystać, najlepiej jest zdecydować się na regenerację wtryskiwaczy. Jest to najkorzystniejsze wyjście, tym bardziej że części są sprawdzone, a ich sprawność jest potwierdzona specyfikacją. Gdy pojawi się problem z doborem zamienników, najlepiej będzie ratować się poprzez wymianę podzespołów. Jednak zawsze należy pamiętać o tym, że każdy przypadek jest indywidualny i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie konsultacja z doświadczonym mechanikiem. Mimo wszystko trzeba przyznać, że skutki regeneracji są tak pozytywne, że cała usługa cieszy się bardzo dużą popularnością, szczególnie wśród użytkowników Diesli.

Wtryskiwacze – nowe czy regenerowane?
Wtryskiwacze – nowe czy regenerowane?

2. Regeneracja wtryskiwaczy bywa niepotrzebna - Ile trwa regeneracja wtryskiwaczy

Zarówno w przypadku regeneracji, jak i wymiany wtryskiwaczy ważne jest, by mieć sprawdzoną firmę, która świadczy takie usługi. Bardzo często niestety zdarzają się przy tym serwisie oszustwa polegające na niepotrzebnej regeneracji całego kompletu wtrysków, pomimo tego, że uszkodzony jest przykładowo tylko jeden. Jeśli chodzi o czas regenerowania wtrysków, taka usługa trwa zazwyczaj od 1 do 2 dni roboczych. W przypadku, kiedy wtryskiwacze nie uległy większym awariom, najczęściej wystarczy je tylko wyczyścić. Cały serwis wówczas skraca się w czasie i jest o wiele tańszy.