05 listopada 2021

Czy trzeba wymieniać wszystkie pompowtryskiwacze

Doświadczeni mechanicy i znawcy samochodów wyposażonych w silnika diesla zgodnie przyznają, że w razie usterki pompowtrysków powinno się wymieniać wszystkie podzespoły naraz. Pompowtryskiwacze zwykle nie odmawiają posłuszeństwa bez konkretnej przyczyny. Dlatego też nawet w sytuacji, w której po weryfikacji okaże się, że nie działa tylko jeden pompowtrysk, pozostałe najprawdopodobniej wkrótce również ulegną uszkodzeniu.

Tak więc wymiana całego kompletu pompowtryskiwaczy może zaoszczędzić nam nie tylko czasu, ale i pieniędzy na koszty robocizny. Z kolei na pytanie o to, czy można jeździć z uszkodzonym pompowtryskiem, również nie ma żadnej wątpliwości - zdecydowanie nie zaleca się kontynuowania jazdy w przypadku awarii pompowtrysków. Tego typu usterka będzie odbijać się bardzo negatywnie na prawidłowej pracy całego układu paliwowego i silnika, a w krótkim czasie może stać się też przyczyną kolejnych kosztownych awarii.

Czy trzeba wymieniać wszystkie pompowtryskiwacze
Czy trzeba wymieniać wszystkie pompowtryskiwacze

Z uwagi na to, ile kosztuje wymiana pompowtryskiwaczy 1.9 TDI lub 2.0 TDI, nie dziwne że kierowcy często zwlekają z podjęciem działania. Mimo to wymiana pompowtrysków wcale nie musi oznaczać ruiny finansowej, jeśli zdecydujemy się na zakup podzespołów po regeneracji. W naszym sklepie internetowym dostępna jest szeroki wybór regenerowanych pompowtryskiwaczy, które spełniają najwyższe standardy jakości i objęte są dwuletnim okresem gwarancji.

Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy 1.9 TDI - odpowiadamy

W sytuacji, gdy mamy do czynienia z uszkodzonymi pompowtryskiwaczami 1.9 lub 2.0 TDI, problem ten będzie bardzo zauważalny, więc nie sposób bo zignorować. Do charakterystycznych objawów awarii zalicza się przede wszystkim trudności z rozruchem lub niemożność odpalenia pojazdu, zarówno na zimnym, jak i ciepłym silniku.

Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy 1.9 TDI - odpowiadamy
Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy 1.9 TDI - odpowiadamy

Oprócz tego warto wspomnieć także o niemiarowych, falujących obrotach silnika, nadmiernej emisji spalin czy też wyraźnym spadku mocy samochodu. Oznaki tej usterki są jednak nie tylko uciążliwe, ale i potencjalnie niebezpieczne, dlatego nie powinniśmy pozostawiać ich bez reakcji.