29 czerwca 2022

Czy warto kupić regenerowane wtryskiwacze?

Czy warto kupić regenerowane wtryski?
Czy warto kupić regenerowane wtryskiwacze?

Jeśli do zregenerowanych wtryskiwaczy dołączony jest protokół potwierdzający ich właściwe parametry, to jak najbardziej warto je kupić. Nabywając wtryski w autoryzowanym serwisie otrzymujemy dodatkowo 2-letnią gwarancję bez limitu przejechanych kilometrów, co z pewnością zachęca do zakupu. Prawidłowo zregenerowane wtryskiwacze pod względem funkcjonalności nie odstają od nowych podzespołów, a co więcej, ich żywotność wynosi około 150 tysięcy kilometrów, a więc tyle co fabrycznie nowych wtrysków. Kolejną rzeczą, która może nas skłonić do zakupu, jest koszt regenerowanych wtrysków, bowiem jest znacznie mniejszy niż cena nowych. Wielu kierowców zastanawia się, czy warto kupić używane wtryski, jednak muszą wiedzieć, że nie można być pewnym sprawności części pochodzących z niewiadomego źródła i nie posiadających specyfikacji. Jeśli mielibyśmy więc doradzić któryś z wariantów to wybralibyśmy wtryski nowe, regenerowane lub opcje regeneracji własnych.

Wtryskiwacze – nowe czy regenerowane? – Ile wytrzymują wtryski?

Wiadome jest, że nowe wtryski będą wykazywały parametry zgodne z wytycznymi producenta, dodatkowo ich trwałość będzie jednakowa. Jeśli jednak istnieje taka możliwość, warto poddać regeneracji własne, zużyte już wtryski przedłużając im tym samym żywotność o kolejne 150 tys. km. Trzeba też wspomnieć, że zakup regenerowanych wtryskiwaczy lub regeneracja własnych, wyniesie nas o wiele mniej, niż nabycie fabrycznie nowych wtrysków. Wszystko więc zależy od stopnia uszkodzeń, opłacalności naprawy i oczywiście budżetu, jakim dysponujemy.

1. Czy warto regenerować swoje wtryskiwacze czy lepiej kupić używane? – Regenerowane wtryskiwacze opinie

Mając do wyboru te dwie opcje, z pewnością lepiej wybrać regenerację własnych wtryskiwaczy. Po regeneracji z pewnością otrzymamy dokument ze stanowiska probierczego, który potwierdzi sprawność wtrysków. Niestety w przypadku używanych wtryskiwaczy nie możemy być do końca pewni ani ich pochodzenia, ani właściwości. Ponadto w Internecie znajdziemy mnóstwo opinii na temat rezultatów regeneracji wtryskiwaczy, więc nie warto kupować kota w worku, bo być może się okazać, że pozyskaliśmy zupełnie niesprawne części i każdy z innego samochodu.

Czy warto regenerować swoje wtryski czy lepiej kupić używane?
Czy warto regenerować swoje wtryskiwacze czy lepiej kupić używane?

2. Naprawa wtryskiwaczy – tania metoda, ale czy skuteczna? – Regeneracja wtryskiwaczy cena

Naprawa wtryskiwaczy jest niewątpliwie tańsza od zakupu nowych części, jednak czy tania? Ciężko o takie stwierdzenie, dlatego należy udać się na serwis, póki stopień uszkodzeń nie wymusi wyłożenia wielu pieniędzy. Regeneracja wtrysków jest skuteczną metodą naprawy i ma wielu zwolenników wśród właścicieli samochodów z Dieslem. Naprawiając wtryski, jesteśmy w stanie przywrócić im całkowitą sprawność, a co za tym idzie, przedłużyć żywotność na kolejne tysiące kilometrów.