22 lutego 2022

Czy warto regenerować pompę wtryskową?

Czy warto regenerować pompę wtryskową?
Czy warto regenerować pompę wtryskową?

Regeneracja pompy wtryskowej jest bardzo opłacalnym procesem, ponieważ zostaje ona dokładnie wyczyszczona, sprawdzona pod kątem usterki, a także wymienia się jej już zużyte części. Pompa po tej usłudze może wytrzymać naprawdę długo, bo około 200 do 250 tysięcy przejechanych kilometrów, jednakże trzeba przyłożyć się do eksploatacji auta. Oczywiście, zanim usługa zostanie wykonana, jest poddawana diagnostyce, czy nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją zregenerować (uszkodzenia mechaniczne). Decydując się na usługę regeneracji, będziesz mógł znów cieszyć się „drugim życiem” pompy wtryskowej, co spowoduje, że Twoja jazda samochodem będzie bardzo przyjemna. Wybierz naprawdę zaufany serwis, w którym ma dojść do przeprowadzenia powyższych usług, ponieważ odpowiedni sprzęt i fachowa wiedza jest w tym przypadku niezbędna.

Czy warto kupować pompę wtryskową po regeneracji? - Regeneracja pompy paliwa Diesel

Pompę wtryskową możesz i warto kupić po regeneracji, ponieważ w każdym (przynajmniej w teorii) serwisie wykonuje się test, który ma poświadczyć 100% sprawności. Ponadto przy zakupie takiej pompy powinieneś dostać wydruk potwierdzający odzyskanie utraconych parametrów, jeżeli jednak sprzedawca nie dysponuje takim dokumentem, to raczej radzilibyśmy zmienić sprzedawcę i nie ryzykować z jej kupnem. Nienaganny stan techniczny podzespołów jest bardzo ważny, aby pojazd dobrze pracował, więc nie możesz pozwolić sobie na zakup części, która jest nieznanego pochodzenia.

1. Regeneracja pomp wtryskowych. Na czym polega? - Ile kosztuje regeneracja pompy wtryskowej?

W pierwszej kolejności należy zdemontować pompę i rozebrać ją na części, a następnie oddzielić te elementy, które trzeba wyczyścić od tych, co muszą być wymienione. Ostatnim krokiem jest złożenie pompy, przetestowanie jej oraz ponowny montaż. W naszym serwisie do czyszczenia pompy wtryskowej wykorzystujemy myjkę ultradźwiękową albo poddajemy ją czyszczeniu termiczno-chemicznemu. Zregenerujesz u nas pompę wtryskową za kilkaset złotych, to i tak jest niewiele, patrząc na cenę nowego podzespołu, a efekty regeneracji są tego opłacalne.

2. Pompa wtryskowa - regeneracja czy wymiana? - Ile kosztuje regeneracja pompy wtryskowej c-360?

Korzystniejszą usługą jest zregenerowanie pompy, o ile jest taka możliwość i nie występują w niej uszkodzenia mechaniczne, ponieważ zaoszczędzisz pieniądze, a parametry nie różnią się od tych z fabrycznie nowej pompy. Ważne jest, aby kupić taką pompę w sprawdzonym miejscu, aby nie mieć wątpliwości co do jej funkcjonalności. Regeneracja pomp wtryskowych do ciągników rolniczych będzie trochę droższa niż do samochodów osobowych, więc warto mieć to na uwadze, natomiast w dalszym ciągu jest tańsza od nowej.

Pompa wtryskowa - regeneracja czy wymiana? - Ile kosztuje regeneracja pompy wtryskowej c-360?
Pompa wtryskowa - regeneracja czy wymiana? - Ile kosztuje regeneracja pompy wtryskowej c-360?

3. Czy regeneracja pomp wtryskowych się opłaca? - Regeneracja wtrysków – koszt

Zarówno regeneracja wtrysków, jak i pomp wtryskowych jest bardzo opłacalna i to nie tylko pod kątem ceny, ale również skuteczności i przedłużenia żywotności. Koszt regeneracji wtryskiwaczy paliwa zaczyna się od 490 zł za jeden wtrysk, pompy zaś od 350 zł. Pamiętaj o tym, że ceny podane są wyłącznie orientacyjnie, dopiero po weryfikacji stanu technicznego pompy oraz doborze odpowiednich części ustala się cenę całości regeneracji.