17 lutego 2022

Czy warto stosować środki do czyszczenia wtryskiwaczy?

Czy warto stosować środki do czyszczenia wtryskiwaczy?
Czy warto stosować środki do czyszczenia wtryskiwaczy?

W sklepach motoryzacyjnych roi się od dostępności środków przeznaczonych do czyszczenia wtryskiwaczy, filtrów cząstek stałych, czy katalizatorów, więc wybór jest przeogromny, ale ma to swoje plusy, ponieważ faktycznie jest potwierdzona ich skuteczność. Nie należy traktować ich, jako wystarczającą możliwość wyczyszczenia z osadów podzespołów, ale z pewnością nadadzą się one do użytkowania czysto profilaktycznego, co znacznie opóźni nagromadzenie się zanieczyszczeń. Takie preparaty można zastosować na kilka sposobów, po pierwsze: bezpośrednie podanie ich do wtrysków, po drugie: preparat rozcieńczony wlewany jest jako dodatek do ON, a po trzecie: może być podawany za pomocą przewodów prosto do komory spalania. Ponadto ich zaletą jest bardzo atrakcyjna cena.

Test preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy - Środek do czyszczenia wtryskiwaczy Diesel

Liqui Moly jest naprawdę dobrym preparatem, bardzo często polecanym do użytku, zarówno przez użytkownika swojego diesla tudzież przez specjalistę. Taki test możesz śmiało wykonać u siebie w samochodzie, oczywiście aplikując go zgodnie z dołączoną instrukcją obsługi. Kiedy zastosowano konkretnie preparat Liqui Moly o numerze 5156 do Forda Focusa 1.6 TDCI, moc 109 KM i przy 232 tys. km przebiegu, zaobserwowano pozytywne efekty (silnik był wydajniejszy i poprawiły się korekty uszkodzonego wtrysku).

1. Oczyszczacz wtryskiwaczy Liqui Moly Diesel Spulung - Liqui Moly Diesel Spulung - ile wlać?

Liqui Moly i inne tego typu produkty mają za zadanie w sposób błyskawiczny usunąć nagromadzone zanieczyszczenia we wtryskiwaczach. Przy okazji usuwa on także osady z pompy wtryskowej, komory spalania i chroni cały układ paliwa przed korozją. Dzięki nim silnik nie ma problemu z rozruchem, równo pracuje na biegu jałowym, zmniejsza zużycie paliwa, jak również usuwa toksyczne substancje ze spalin. Wlewaj około 500 ml preparatu tuż po zatankowanym paliwie, co kilka tysięcy kilometrów pokonanej trasy.

2. Czyszczenie wtryskiwaczy diesla dodatkiem do paliwa - Czyszczenie układu paliwowego Diesel – opinie

Pamiętaj jedno – jeżeli zanieczyszczenia układu paliwowego nie są aż tak silne, to każdy preparat, który jest stricte przeznaczony do oczyszczania, da sobie z nimi radę. O wiele mocniejszymi detergentami są te, które znajdują się w profesjonalnych serwisach samochodowych i faktycznie po ich użyciu wszelkie problemy spowodowane osadami znikają. Na chwilę możesz śmiało zastosować taki ogólnodostępny preparat, jednak w przypadku konieczności dokładnego oczyszczania elementów, należy już zwrócić się o pomoc do ASO.

Czyszczenie wtryskiwaczy diesla dodatkiem do paliwa - Czyszczenie układu paliwowego Diesel – opinie
Czyszczenie wtryskiwaczy diesla dodatkiem do paliwa - Czyszczenie układu paliwowego Diesel – opinie

3. Czyszczenie wtryskiwaczy - zabieg ostatniej szansy - Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy - benzyna

Nie zapominajmy o preparatach, które również stosuje się do silników benzynowych, ponieważ ich zasada działania jest taka sama, jak w przypadku silników wysokoprężnych. Jeżeli musisz oddać wtryski na regenerację, nie zwlekaj zbyt długo, aby nie doprowadzić do uszkodzeń innych podzespołów, których koszty napraw mogłyby Cię bardzo zdziwić. Cały proces regeneracji wtrysków jest dla nich ratunkiem i również po części dla Ciebie, ponieważ unikniesz bardzo kosztownej wymiany.