06 lipca 2022

Czym smarować wtryskiwacze Common Rail?

Czym smarować wtryskiwacze Common Rail?
Czym smarować wtryskiwacze Common Rail?

Do smarowania wtryskiwaczy Common Rail stosuje się smary lub pasty ceramiczne, które posiadają odpowiednie właściwości. Jeśli chcemy jak najlepiej zabezpieczyć i przygotować wtryskiwacze do montażu, możemy użyć do tego specjalistycznej pasty ceramicznej. Zastosowanie tej pasty pozwoli na łatwy montaż wtrysków, ale także skutecznie blokuje wnikanie wilgoci, co przekłada się na zapobieganie występowania korozji w okolicach tych elementów. Produkt ten ma bardzo dobre właściwości smarne i jest odporny na duże wartości ciśnienia oraz na wysoką temperaturę. Warto, wiedzieć, że doświadczeni mechanicy w serwisach samochodowych stosują zazwyczaj pastę ceramiczną, ponieważ jest produktem, który ułatwia im demontaż i montaż wtrysków. Ten skuteczny środek ochroni nasze wtryskiwacze przed ukręceniem części lub uszkodzeniem gwintu, co będzie się wiązało z wysokimi kosztami ich naprawy. Tak więc przystępując do wymiany, montażu wtryskiwaczy, warto skutecznie je zabezpieczyć przed przykrymi w skutkach uszkodzeniami.

Jak dbać o wtryskiwacze w dieslu? - PASTA ceramiczna

Do ochrony wtryskiwaczy w dieslu stosuje się specjalne preparaty w postaci dodatków do paliwa, usuwające zanieczyszczenia i nagary, które mogą dostać się do baku wraz z zatankowaniem kiepskiej jakości paliwa. Po zastosowaniu tych specyfików podczas czyszczenia wtryskiwaczy, warto użyć środków o właściwościach smarujących. Pamiętajmy, że układ wtryskowy jest kruchy i delikatny, dlatego też podczas demontażu i ponownej instalacji wtryskiwacza wymagane jest użycie specjalistycznego preparatu. Bardzo popularnym preparatem tego typu, często używanym w warsztatach samochodowych, jest pasta ceramiczna. Jest to odpowiedni preparat, który zabezpieczy wtryski i zniweluje ryzyko zapieczenia się części oraz ułatwi rozebranie na poszczególne elementy nawet po kilku latach użytkowania pojazdu.

1.Jak uniknąć problemów z demontażem wtryskiwaczy -Smar ceramiczny

W celu uniknięcia problemów związanych z demontażem wtryskiwaczy należy pamiętać, że przed każdym zainstalowaniem wtryskiwacza powinniśmy posmarować go smarem w postaci pasty ceramicznej. Środek ten potrafi zapobiegać korozji, czyli zapieczeniu się elementu wtryskiwacza, a demontaż w przyszłości wtryskiwacza będzie dużo łatwiejszy. Aplikacja jej następuje w miejscu gniazda i styku wtryskiwacza. Jeśli trafiliśmy na dobry preparat, to będzie blokował gromadzącą się wilgoć na wtryskiwaczu, co skutecznie ochroni go przed korozją i zapiekaniem się elementu.

Jak uniknąć problemów z demontażem wtryskiwaczy
Jak uniknąć problemów z demontażem wtryskiwaczy

2.Dlaczego wtryskiwacze Common Rail się psują? - Smarowanie wtryskiwaczy

Do zepsucia się wtryskiwaczy dochodzi w wyniku działań odpowiadających za niewłaściwą eksploatację pojazdu oraz brak stosowania niezbędnych środków ochrony. Aby uniknąć konsekwencji, które prowadzą do ich popsucia, warto stosować środki, które pozwolą je dobrze zamontować. Na rynku znajdziemy skuteczne smary i pasty przeznaczone do montażu wtrysków o świetnych właściwościach smarnych. Ponadto wiadomo, że profilaktyka w motoryzacji jest zawsze skuteczniejszym i tańszym rozwiązaniem niż naprawa.