04 listopada 2021

Czyszczenie pompy wysokiego ciśnienia

W przypadku zabrudzenia i uszkodzenia pompy niezbędne będzie przeprowadzenie czyszczenia pompy wysokiego ciśnienia. W tym celu wykorzystuje się zaawansowane maszyny oraz specjalistyczną technologię czyszczenia termo-chemicznego z zastosowaniem ultradźwięków. Pozwala to usunąć wszelkie zanieczyszczenia będące odpowiedzialne za nieprawidłową pracę pompy.

Czyszczenie pompy CR jest jednym z etapów regeneracji pompy wysokiego ciśnienia, której cena zależna jest w dużej mierze od stopnia uszkodzenia podzespołu. Po demontażu pompy wtryskowej poddaje się ją wnikliwej diagnostyce, w celu ustalenia jej ogólnego stanu technicznego. Następnie po wyczyszczeniu pompy wymienia się jej zużyte elementy, testuje oraz reguluje wszystkie parametry.

Czyszczenie pompy wysokiego ciśnienia
Czyszczenie pompy wysokiego ciśnienia

Czasem jednak bywa, że pompa ulega zbyt poważnemu uszkodzeniu i nie można jej zregenerować. Wtedy konieczna będzie wymiana pompy wysokiego ciśnienia na inną. Fabrycznie nowy podzespół może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Nie musi to jednak oznaczać ruiny finansowej, gdyż w naszym sklepie internetowym dostępne są w pełni sprawne pompy CR po regeneracji. Spełniają one najwyższe standardy, są objęte 2-letnią gwarancją, a ich cena jest nawet kilkukrotnie niższa.

Uszkodzona pompa wtryskowa - poważny problem

Warto pamiętać, że objawy uszkodzonej pompy wysokiego ciśnienia można dość łatwo zauważyć podczas zwyczajnej eksploatacji samochodu. Oznaki te to zazwyczaj zauważalnie głośniejsza praca silnika, nierównomierne, falujące obroty, czarny dym z rury wydechowej i nadmierna emisja spalin, spadki mocy, trudności z odpalaniem, a w skrajnych przypadkach nawet zupełny brak możliwości uruchomienia pojazdu.

Uszkodzona pompa wtryskowa - poważny problem
Uszkodzona pompa wtryskowa - poważny problem

Na to, ile wytrzymuje pompa wysokiego ciśnienia, w przeważającej większości przypadków wpływ ma tankowanie niskiej jakości oleju napędowego. Posiada ono obniżone właściwości smarne, jak i różnego rodzaju zanieczyszczenia, które prowadzą do stopniowego zacierana się elementów pompy. Stąd też tak ważne jest dbanie o dobrą kondycję układu paliwowego i pompy wtryskowej poprzez częste wymiany filtra paliwa, jak i regularne czyszczenie.