03 listopada 2021

Demontaż wtryskiwaczy

Demontaż wtryskiwaczy Common Rail jest koniecznością w przypadku, gdy ulegną one poważnemu uszkodzeniu. W tym celu mogą pomóc różnego rodzaju preparaty lub przyrządy do wyciągania wtrysków. Warto jednak pamiętać, że jeśli doszło do zapieczenia wtryskiwaczy w gnieździe, konieczne będzie zastosowanie specjalistycznych urządzeń.

Wymiana wtryskiwaczy samemu jest jak najbardziej możliwa do przeprowadzenia, o ile tylko posiadamy odpowiednią wiedzę i umiejętności manualne. Często jednak zdarza się, że wtryski bardzo trudno jest zdemontować konwencjonalnymi metodami. Zdecydowanie nie zaleca się w takiej sytuacji wyciągać podzespołów na siłę, gdyż może to doprowadzić do urwania wtrysku.

Demontaż wtryskiwaczy
Demontaż wtryskiwaczy

Tak uszkodzony wtryskiwacz jest bardzo kłopotliwy i nie można go zignorować. W takim przypadku niezbędne jest użycie specjalnej prasy hydraulicznej, o sile ciągu do nawet 20 ton. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest wyciągnięcie każdego, nawet najbardziej zapieczonego wtrysku. Może to jednak nieraz potrwać wiele godzin, a wtedy cena demontażu wtryskiwaczy rośnie. Co więc możemy zrobić, gdy demontaż wtryskiwaczy CR przebiegnie pomyślnie?

Wtryski CR - regeneracja czy wymiana?

Po wyjęciu wtrysków mamy do wyboru dwie opcje: poddać je regeneracji bądź wymienić na inne. Jeśli zaś chodzi o wymianę wtryskiwaczy, możemy zdecydować się na zakup wtrysków zregenerowanych lub też fabrycznie nowych. Każda z tych opcji ma oczywiście swoje zalety i wady.

Wtryski CR - regeneracja czy wymiana?
Wtryski CR - regeneracja czy wymiana?

Profesjonalnie przeprowadzona regeneracja wtryskiwaczy w krótkim czasie przywraca im pełną sprawność i wytrzymałość. Odzyskują one również swoje fabryczne wartości testowe, przez co ich parametry właściwie nie różnią się od nowych podzespołów. Dużym plusem takiej naprawy jest jej cena - decydując się na wtryski regenerowane możemy liczyć na spore oszczędności.

Wszystkie wtryskiwacze regenerowane w naszej specjalistycznej pracowni, zarówno te Klienta, jak i dostępne do kupienia w naszym sklepie internetowym, objęte są dwuletnią gwarancją, co ich zapewnia najwyższą jakość i niezawodność.