27 października 2021

Diesel - Pompowtryskiwacze

Chociaż pompowtrysków nie montuje się w nowych Dieslach, zainteresowanie pompowtryskiwaczami nie słabnie mimo upływających lat. Z tego właśnie powodu pompowtryski do wszystkich marek samochodów, które były w nie fabrycznie wyposażone, są dostępne w naszym sklepie internetowym z podzespołami.

Pompowtryskiwacze w silniku Diesla
Diesel | Pompowtryskiwacze

Tak naprawdę do zakupu pompowtrysków online wystarczy Ci dosłownie chwila czasu i numer części lub szczegółowe dane samochodu. Po wybraniu odpowiednich części należy określić jedynie sposób wysyłki oraz wybrać metodę płatności, a następnie pompowtryskiwacze zostaną dostarczone na wskazany adres.

Mając wątpliwości co do rodzaju pompowtryskiwacza, warto skonsultować dobór z naszymi specjalistami. Montaż właściwego podzespołu jest szczególnie ważny, ponieważ samochód ze źle dobranymi pompowtryskami nie będzie funkcjonował, a do tego dochodzą koszty dwukrotnego montażu i demontażu podzespołów.

Chcąc kupić pompowtryski 1.9 TDI lub 2.0 TDI, skontaktuj się z nami lub dokonaj zakupu bezpośrednio przez stronę internetową, a tymczasem zapraszamy do lektury krótkiego artykułu na temat pompowtryskiwaczy w Dieslu.

1. Pompowtryski - W jakich silnikach nadal występują?

Pompowtryskiwacze występują w starszych, produkowanych do 2012 roku silnikach Diesla z oznaczeniem 1.9 lub 2.0 TDI. Te jednostki napędowe uważane są za bardzo trwałe i żywotne, a przy tym całkiem dynamiczne, dlatego też nie brakuje zainteresowania pompowtryskami, które obecnie są dostępne jedynie na rynku wtórnym.

Silnik wysokoprężny, w którym dochodzi do usterki pompowtryskiwaczy, traci nie tylko kulturę, ale i jakość swojej pracy. O tym, jakie objawy możesz zaobserwować, jeżdżąc samochodem z działającymi niepoprawnie pompowtryskiwaczami, napiszemy w kolejnej części naszego artykułu.

2. Pompowtryski 1.9 TDI i 2.0 TDI - Jakie objawy wykazują?

Awaria pompowtryskiwaczy oznacza po prostu rozległe problemy z układem paliwowym. Dla każdego kierowcy w praktyce jest to szereg problemów występujących od momentu odpalenia samochodu, które staje się problematyczne. Uszkodzone pompowtryski przysparzają również kłopotów podczas jazdy, ponieważ samochód nie tylko traci moc, ale i staje się po prostu irytujący. Falowanie obrotów, pogorszona dynamika, szarpanie i dymienie to objawy pompowtryskiwaczy, które nawet początkujący kierowca zauważy praktycznie od razu.

Wtryskiwacze czy pompowtryskiwacze?

Dylemat dotyczące tego, czy wybrać samochód z wtryskiwaczami Common Rail czy z pompowtryskiwaczami, dotyczą z pewnością wielu kierowców, którzy stają przed zakupem samochodu z rynku wtórnego.

Podzespoły obu rodzajów mają zarówno swoje wady, jak i zalety, jednakże obecnie ze względów ekologicznych w Dieslach przeważają wtryski Common Rail. Jeżeli jesteś właścicielem samochodu z tego typu układem wtryskowym, w naszym sklepie także znajdziesz zarówno nowe, jak i regenerowane wtryskiwacze na wymianę.

Wracając do tematu pompowtrysków, ich zwolennicy są w stanie wymienić szereg zalet. Jedną z nich jest cena regenerowanych pompowtryskiwaczy. Nawet przy wymianie kompletu pompowtrysków nie będziesz narażony na wysokie koszty, a kupując pompowtryskiwacze w naszym sklepie, zyskujesz nie tylko gwarancję na 2 lata, ale i pewność jakości pompowtrysków zregenerowanych według standardów producenta w autoryzowanym serwisie.

Co wybrać - wtryski czy pompowtryski?
Wtryskiwacze czy pompowtryskiwacze?