09 listopada 2021

Gdzie regenerować wtryskiwacze

Wtryski powinno się regenerować tylko w sprawdzonych, autoryzowanych serwisach, które posiadają odpowiednie narzędzia oraz wieloletnie doświadczenie w naprawie wtryskiwaczy. W przypadku tak precyzyjnego elementu układu Common Rail, jakim są wtryskiwacze, nieumiejętne obchodzenie się z nimi może je trwale uszkodzić. Zgubny dla wtrysków może być już sam brak sterylnych warunków pracy podczas ich naprawy.

Regeneracja wtryskiwaczy to skomplikowany proces naprawy, do którego niezbędne jest posiadanie odpowiedniego zaplecza technicznego w postaci zaawansowanych maszyn diagnostycznych, jak i specjalistycznej wiedzy o technologii naprawy, która udostępniana jest przez producentów. Przeprowadzana w nowoczesnej, autoryzowanej pracowni regeneracja wtryskiwaczy Common Rail polega na gruntownym wyczyszczeniu, wymianie zużytych elementów, testowaniu oraz regulacji podzespołów.

Gdzie regenerować wtryskiwacze
Gdzie regenerować wtryskiwacze

Przeprowadzenie czyszczenia termo-chemicznego wtryskiwaczy z zastosowaniem ultradźwięków pozwala szybko i skutecznie usunąć wszelkie zalegające zanieczyszczenia i osady. To właśnie te zabrudzone są w dużej mierze odpowiedzialne za utrudniony przepływ paliwa przez wtryski i pogarszanie ich pracy. Oprócz tego dzięki wymianie uszczelnień oraz wszystkich zużytych elementów wtryskiwaczy można przywrócić ich pełną sprawność.

Ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy CR?

Największy wpływ na koszt regeneracji wtryskiwaczy CR ma stopień ich uszkodzenia. Czasem zdarza się, że jedynie zabrudzone wtryski wystarczy wyczyścić, a odzyskają dawną sprawność. Jednak jeśli dojdzie do poważniejszej usterki podzespołu, samo to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Wtedy trzeba będzie wymienić także wyesksploatowane elementy podzespołów oraz skrupulatnie wyregulować ich parametry.

Ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy CR?
Ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy CR?

Jeśli zaś chodzi o produkty konkretnych producentów, cena regeneracji wtryskiwaczy Bosch, Delphi, Denso czy Siemens może się różnić - wtryski Siemens i Denso są z reguły droższe w naprawie. Podobnie jest z wtryskiwaczami piezoelektrycznymi.