19 listopada 2021

Ile kosztuje czyszczenie wtryskiwaczy

Ile kosztuje czyszczenie wtryskiwaczy
Ile kosztuje czyszczenie wtryskiwaczy

Czyszczenie wtryskiwaczy jest jedną z najtańszych opcji przywrócenia podzespołom sprawności, którego cena rozpoczyna się od około 100 złotych. Tak więc w porównaniu na przykład z zakupem fabrycznie nowych wtrysków, decydując się na to rozwiązanie możemy liczyć nawet na kilkukrotne oszczędności. Czyszczenie wtrysków jest także częścią regeneracji wtryskiwaczy, podczas której wymienia się także zużyte elementy, testuje oraz reguluje parametry podzespołów.

Czyszczenie wtryskiwaczy - zabieg ostatniej szansy

Niektórzy uważają czyszczenie wtryskiwaczy jako ostatnią deskę ratunku w przypadku problemów z wtryskami nowszej generacji, jak na przykład piezoelektrycznymi. Ma to związek z tym, że w razie uszkodzenia takich wtrysków, a zwłaszcza ich cewki, nie ma dostępnych części zamiennych, dlatego jedynym rozwiązaniem jest właśnie ich wyczyszczenie i wysterowanie. To działanie jednak w większości przypadków pozwala przywrócić sprawność podzespołom i zapewnia zauważalną poprawę ich pracy.

Regeneracja wtrysków - jeśli zaniechasz, słono zapłacisz

Niesprawne wtryski oddziałują bardzo negatywnie na funkcjonowanie całego układu paliwowego oraz silnika i mogą w krótkim okresie czasu stać się przyczyną wielu kosztownych i potencjalnie niebezpiecznych awarii. Warto tu wymienić takie awarie, jak chociażby przyśpieszone zużycie koła dwumasowego, filtra cząstek stałych czy rozrusznika, co może sprawić, że całościowe koszty naprawy przewyższą wartość samego samochodu.

Regeneracja wtrysków - jeśli zaniechasz, słono zapłacisz
Regeneracja wtrysków - jeśli zaniechasz, słono zapłacisz

Koszty naprawy, regeneracji oraz diagnostyki wtryskiwaczy - koszt wymiany wtryskiwaczy w dieslu

Koszty regeneracji wtryskiwaczy, na którą składają się diagnostyka, czyszczenie, naprawa i regulacja w zależności od konkretnej generacji i modelu wtryskiwacza zaczynają się już od 190 złotych. Jeśli zaś chodzi o koszty wymiany wtryskiwaczy diesla, wszystko zależy od tego, jakie podzespoły zdecydujemy się zakupić.

Najdroższe będą oczywiście wtryski fabrycznie nowe, których cena może nieraz sięgać 1-2 tysięcy złotych za sztukę. Zdecydowanie bardziej opłacalne jest więc postawić na kompleksowo zregenerowane wtryskiwacze, które dostępne są w naszym sklepie internetowym. Spełniają one najwyższe standardy jakości oraz objęte są dwuletnią gwarancją, a charakterystyką swojej pracy nie odbiegają wcale od nowych podzespołów.