30 listopada -0001

Ile kosztuje diagnostyka pompy Common Rail?

Ile kosztuje diagnostyka pompy Common Rail?
Ile kosztuje diagnostyka pompy Common Rail?

Koszt samej diagnostyki pompy Common Rail oscyluje w granicach 100 zł, w zależności od oferty poszczególnych warsztatów. Jeżeli jednak poza samym sprawdzeniem pompy przeprowadzany jest proces regeneracji, cena automatycznie wzrasta i rozpoczyna się od około 350 zł. Wnikliwa diagnostyka pompy wtryskowej skupia się głównie na zweryfikowaniu jej nieszczelności, wycieków i wszelkich uszkodzeń mechanicznych, w związku z czym przymusowy staje się demontaż pompy CR z samochodu. Istnieje również możliwość, żeby sprawdzić działanie pompy wtryskowej pod kątem wydatku przy zróżnicowanym obciążeniu silnika. Jednak w obydwóch przypadkach do sprawdzenia tego podzespołu wykorzystywane są specjalistyczne narzędzia, a całość wykonuje się na stole probierczym.

Naprawa i regeneracja pomp wtryskowych - Regeneracja pomp wtryskowych

Regeneracja pompy wtryskowej skupia się głównie na dokładnym wyczyszczeniu jej poszczególnych części i na wymianie uszkodzonych lub wyeksploatowanych elementów. Do najczęściej zużywających się podzespołów należą niestety uszczelniacze i zaworki, stąd tak ważne jest, by w porę reagować na różne niepokojące objawy. Podczas przeprowadzanej regeneracji sprawdzane są również sekcje tłoczące, zawory przelewowe, elektrozawory, wałek oraz głowica. Fachowa ocena tych części i kompleksowa naprawa pomp wtryskowych jest kluczowa i nieunikniona, gdyż to właśnie dzięki niej paliwo jest tłoczone do szyny. Wszystko więc musi działać sprawnie i na prawidłowych parametrach.

1. Ile kosztuje naprawa common rail? - Regeneracja pompy wysokiego ciśnienia cena

Cena naprawy pompy Common Rail jest uzależniona od wielu czynników, a przede wszystkim od tego, co w niej zostało uszkodzone i jaki będzie koszt nowych, zamiennych elementów. Orientacyjna cena przedstawiona została w pierwszym akapicie. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku naprawy pompy Common Rail bardzo ważna jest precyzja i dokładność wykonywania tej usługi, dlatego nie należy na tym oszczędzać. Kiedy proces jest odpowiednio przeprowadzony, zagwarantuje on regenerowanym częściom kolejne godziny nienagannej pracy.

Ile kosztuje naprawa common rail?
Ile kosztuje naprawa common rail?

2. Regeneracja pomp wtryskowych i wtryskiwaczy - Ile kosztuje regeneracja pompy wtryskowej

Zarówno regeneracja pomp wtryskowych, jak i wtryskiwaczy jest bardzo popularnym procesem wśród osób posiadających samochód z silnikiem wysokoprężnym. Cały zabieg kosztuje niewiele, bo cena rozpoczyna się już od 350 zł i jest bardzo skuteczny i efektywny. Poddane regeneracji części odzyskują dzięki niej swoją pierwotną sprawność, a także przywracane są im fabryczne parametry. Cała usługa jest więc rozwiązaniem bardzo ekonomicznym i w zupełności bezpiecznym, o ile jest wykonywana przez doświadczonych fachowców w autoryzowanym serwisie samochodowym.