28 października 2021

Ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy

Koszt regeneracji wtryskiwaczy zależy w dużej mierze od stopnia ich uszkodzenia, konkretnego modelu wtrysku czy producenta, ale ceny rozpoczynają się już od około 190 złotych. Obejmuje ona gruntowne czyszczenie termo-chemiczne, wymianę zużytych elementów oraz precyzyjne wysterowanie parametrów wtrysku na specjalistycznych maszynach.

Wtryskiwacze CR są jednym z najdroższych elementów współczesnych samochodów wyposażonych w system zasilania diesla. Koszt wymiany wtryskiwaczy w dieslu na nowe w niektórych przypadkach może oznaczać wydatek rzędu kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Można tą kwotę jednak znacząco zmniejszyć decydując się na zakup wtryskiwaczy po regeneracji.

Ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy
Ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy

Posiadają one równie świetne parametry co fabrycznie nowe podzespoły, a swoją charakterystyką pracy w układzie praktycznie się od nich nie różnią. Jedyne więc czym regenerowane wtryski odbiegają od nowych jest cena - nieraz może być ona nawet kilkukrotnie niższa. Z kolei to, ile trwa regeneracja wtryskiwaczy również przemawia za tego typu naprawą, bo jej standardowy czas w autoryzowanym serwisie wynosi 1 dzień roboczy.

Żywotność wtryskiwaczy CR - od czego psują się wtryskiwacze?

Na przyśpieszone zużywanie się wtryskiwaczy wpływ mają różnego rodzaju zanieczyszczenia obecne na przykład w oleju napędowym niskiej jakości. Osady te stopniowo gromadząc się na precyzyjnych częściach wtrysków powodują pogorszenie prawidłowego przepływu paliwa, co odbija się na funkcjonowaniu całego układu paliwowego i silnika. Oznaki usterki, takie jak nierównomierne obroty, zwiększona emisja spalin czy też trudności z rozruchem mogą w krótkim czasie stać się przyczyną wielu kosztownych problemów.

Żywotność wtryskiwaczy CR - od czego psują się wtryskiwacze?
Żywotność wtryskiwaczy CR - od czego psują się wtryskiwacze?

Tak więc jeśli zauważysz wystąpienie objawów awarii wtryskiwaczy w swoim samochodzie, nie czekaj - podejmij działanie już teraz i postaw na regenerację wtryskiwaczy Common Rail. Dzięki tej naprawie wtryski szybko odzyskają pełną sprawność i żywotność, a Ty pozbędziesz się problemu awarii.