22 lutego 2022

Ile kosztuje wymiana pompy wtryskowej?

Ile kosztuje wymiana pompy wtryskowej?
Ile kosztuje wymiana pompy wtryskowej?

Wszystko zależy od serwisu i jego cennika, natomiast z reguły koszt wymiany pompy wtryskowej może wynosić kilkaset/kilka tysięcy złotych. Jest to na pewno dość droga usługa, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę nie tylko samą cenę pompy, ale również koszty robocizny. Pompa wtryskowa jest raczej trwałym elementem, jednak przy nieodpowiedniej eksploatacji pojazdu, uzupełnianiu baku zanieczyszczonym paliwem i zapominaniu o wymianie filtrów: paliwa i powietrza, jej żywotność może się szybciej zakończyć. Nie jest możliwe, abyś samodzielnie był w stanie wymienić tę pompę, ponieważ niezbędne są do tego sterylne warunki, narzędzia, sprzęt diagnostyczny i przede wszystkim specjalistyczna wiedza, tak więc, jeżeli nie chcesz doprowadzić do większych szkód, zostaw wykonanie tej usługi fachowcom.

Wymiana pompy wtryskowej - Koszt wymiany pompy wtryskowej Ford Focus

Tak, jak napisaliśmy powyżej, trzeba liczyć się z dużymi kosztami. Możesz zorientować się, czy przypadkiem Twoja pompa wtryskowa nie będzie nadawać się do regeneracji, gdyż w takiej sytuacji z pewnością zapłacisz o wiele mniej niż za wymianę podzespołu. Jeżeli też nie chcesz kupować fabrycznie nowej części, to masz możliwość również zakupienia pompy regenerowanej, ale pod warunkiem, że będzie pochodziła od sprawdzonego dostawcy, który potwierdzi jej 100% sprawność odpowiednim wydrukiem, w innym przypadku radzimy odstąpić od tego zakupu.

1. Naprawa i regeneracja pomp wtryskowych - Ile kosztuje regeneracja pompy wtryskowej c-360?

Pompa c-360 montowana jest w ciągnikach rolniczych typu Ursus i do kosztu jej regeneracji także należy podejść indywidualnie, bo zależy to też od rodzaju problemu (+/- 500-1000zł, jednak na pewno zdarzą się przypadki, że ten koszt będzie o wiele większy). Pamiętaj, że regenerowane części niczym nie różnią się od nowych, ponieważ po przeprowadzonej usłudze są wykonywane testy, które jasno pokazują, że utracone parametry powróciły, a elementy, które nadawały się już do wyrzucenia, zostały wymienione. Regeneracja zawsze będzie tańszym procesem niż wymiana konkretnego podzespołu.

2. Regeneracja pomp wtryskowych - na czym polega? - Wymiana pompy paliwa

Mamy kilka etapów regeneracji, a pierwszym z nich jest zdemontowanie pompy z samochodu. Następnie jest ona poddawana dokładnemu myciu i w autoryzowanych serwisach wykorzystuje się do tego myjkę ultradźwiękową. Potem dochodzi do rozebrania jej na części i analizy, które elementy są jeszcze użyteczne, a które nie (zużyte są wymieniane). Jeśli mielibyśmy porównać cenę regeneracji pompy do jej wymiany, to zdecydowanie pierwsza usługa jest tańsza. Koszt regeneracji pompy wtryskowej zależy od modelu auta, rodzaju usterki i czasochłonności przeprowadzenia całego procesu.

Regeneracja pomp wtryskowych - na czym polega? - Wymiana pompy paliwa
Regeneracja pomp wtryskowych - na czym polega? - Wymiana pompy paliwa

3. Wymiana pompy paliwa – jak to zrobić, ile trwa? - Demontaż pompy wtryskowej

Demontaż pompy wtryskowej jest pierwszym krokiem do regeneracji lub wymiany pompy paliwa. Aby w ogóle przystąpić do jej wymiany, trzeba mieć sprzęt i wiedzę, które są w tej czynności niezbędne, dlatego też nie zalecalibyśmy robić tego na własną rękę, ponieważ, gdyby tylko coś poszło nie tak, to wygenerujesz sobie dodatkowe koszty.