29 czerwca 2022

Ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy Common Rail?

Ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy Common Rail?
Ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy Common Rail?

Koszt wymiany wtryskiwaczy Common Rail jest uzależniony od zastąpienia ich (nowymi, używanymi, zregenerowanymi podzespołami), liczby sztuk oraz przebiegu całego procesu. Warto jednak wiedzieć, że zakup używanych wtrysków lub zregenerowanie starych elementów jest dużo lepszym i oszczędniejszym rozwiązaniem w porównaniu do nowych zamienników. Z kolei w trakcie całego procesu może okazać się konieczna wymiana pozostałych uszkodzonych, zużytych części współpracujących z układem wtryskowym, co może stanowić dodatkowy koszt. Wiadomo, że serwisy samochodowe podają różne koszty wymiany wtryskiwaczy. Jednak z reguły tylko wyspecjalizowane serwisy przy użyciu odpowiednich urządzeń diagnostycznych, narzędzi służących do ich demontażu i montażu oraz przede wszystkim bogate w wieloletnie doświadczenie tego typu usługi, są w stanie dokonać prawidłowej i skutecznej wymiany wtryskiwaczy.

Koszty naprawy, regeneracji oraz diagnostyki wtryskiwaczy - Wymiana wtryskiwaczy Common Rail

Jeśli chcemy poznać koszt naprawy, regeneracji oraz diagnostyki wtryskiwaczy Common Rail powinniśmy udać się do serwisu samochodowego, który poprzez wykonanie badania diagnostycznego, pozwoli na rzetelną ocenę ich stanu. Dodatkowo taki serwis pomoże w wyborze podjęcia dalszych kroków i określi, jakie są przybliżone koszty związane z wymianą tych elementów. Jednym z dość popularnych wariantów oferowanych w serwisach samochodowych jest wymiana na zregenerowane podzespoły. Dzieje się tak, ponieważ koszt ich regeneracji jest dużo niższy niż zakup kompletu nowych wtrysków, a po regeneracji parametry tych elementów wracają do stanu pierwotnego wraz z przedłużeniem ich żywotności. Natomiast w przypadku brakujących części zamiennych serwis nie ma możliwości zregenerowania wtrysku, a tylko wymiana na nowe, staje się jedyną opcją.

1.Diagnostyka i wymiana wtryskiwaczy Common Rail - Ile trwa wymiana wtryskiwaczy

Przeważnie serwisy samochodowe oferują wykonanie diagnostyki i wymiany wtryskiwaczy Common Rail w przeciągu dwóch dni roboczych. Tylko nieliczne autoryzowane serwisy mogą wykonać cały zakres czynności związany z ich diagnostyką, naprawą i montażem w ciągu jednego dnia. Należy, jednak wiedzieć, że do każdego przypadku należy podejść w sposób indywidualny, ze względu na poziom ich uszkodzenia i dostępność części zamiennych. Pamiętajmy tylko, że sprawdzone i autoryzowane serwisy posiadają tak duże doświadczenie w tego rodzaju wymianach i to zdecydowanie wpłynie na czas trwania tej usługi.

Diagnostyka i wymiana wtryskiwaczy Common Rail
Diagnostyka i wymiana wtryskiwaczy Common Rail

2.Ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy? - Wymiana wtryskiwaczy jeden czy wszystkie

Powszechnie wiadomo, że koszt regeneracji jest niewysoki w porównaniu do zakupu nowych zamienników wtrysków i może oscylować w kwocie ok. 1000 zł. Oczywiście koszt regeneracji będzie zależał od liczby zregenerowanych elementów oraz użytych części zamiennych, które podczas naprawy wymagają wymiany na nowe. Mając możliwość wykonania tego procesu, stawiajmy tylko na fachowców, którzy cieszą się pozytywną opinią na rynku.