16 lutego 2022

Ile trwa czyszczenie wtryskiwaczy?

Ile trwa czyszczenie wtryskiwaczy?
Ile trwa czyszczenie wtryskiwaczy?

Proces czyszczenia wtryskiwaczy paliwa jest niezwykle szybki i gotowe wtryskiwacze są montowane do samochodu w ciągu jednego dnia roboczego, tak więc nie musisz się obawiać, że zostaniesz bez samochodu na kilka dni. Jest to usługa bardzo opłacalna dla użytkowników pojazdów z silnikiem wysokoprężnym, ponieważ nie ma sensu wymieniać wszystkich, jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie w ich zregenerowaniu. Cała procedura regeneracji wtrysków składa się z kilku etapów, a końcowym krokiem jest weryfikacja zgodności parametrów wtrysków na stole probierczym. Części, które muszą zostać dokładnie umyte, trafiają do specjalistycznej myjki ultradźwiękowej, która jest bezpieczna dla struktury tych elementów.

Czyszczenie wtryskiwaczy - kiedy i jak je przeprowadzić? - Chemiczne czyszczenie wtryskiwaczy

Jeżeli jeszcze można uratować wtryskiwacze, to poddajemy je regeneracji, która jest korzystną alternatywą dla wymiany podzespołów. W przypadku, gdy zaobserwujesz u siebie w aucie objawy takie jak: spadek mocy silnika i jego osiągów, falujące obroty na biegu jałowym czy kopcenie z układu wydechowego, powinieneś szybko umówić się na wizytę w serwisie. Warto też wiedzieć, że uszkodzone wtryski nie tylko wpłyną na silnik, ale również turbosprężarkę i filtr cząstek stałych. Metod czyszczenia wtrysków są dwie; pierwszą wykonuje się wlewając chemiczny preparat i nie jest wymagany demontaż wtryskiwaczy, drugą zaś przeprowadza się na zdemontowanych wtryskiwaczach w myjce ultradźwiękowej.

1. Ile trwa regeneracja wtryskiwaczy w Dieslu?

Wbrew pozorom wykonanie w całości usługi regeneracji wraz ze sprawdzeniem wtryskiwaczy oraz ich testem nie trwa długo, ponieważ kolejnego dnia (ewentualnie najpóźniej po 48 godzinach, gdy należy powtórzyć proces regeneracji) auto jest gotowe do wyjazdu z serwisu. Po regeneracji wtryskiwaczy odzyskują one w 100% parametry i można śmiało stwierdzić, że w końcu problematyczna jazda pójdzie w zapomnienie na długi czas.

2. Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą K2 Diesel Dictum - Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy - opinie

Na rynku jest teraz masa wyprodukowanych środków, które mają pomóc w przeczyszczeniu niedrożnych podzespołów i może być to na przykład środek zwany K2 Diesel Dictum. Producent obiecuje, że po jego użyciu problem z zanieczyszczonymi wtryskiwaczami się skończy. Skuteczność tego rodzaju oczyszczania jest faktycznie potwierdzona, ale pod warunkiem, że wtryski nie wymagają wymiany poszczególnych elementów, które zużyły się podczas eksploatacji auta. Nie zapomnij przeczytać instrukcji obsługi przed zastosowaniem tego preparatu.

Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą K2 Diesel Dictum - Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy - opinie
Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą K2 Diesel Dictum - Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy - opinie

3. Czyszczenie wtryskiwaczy. Czym to robić i jak często? - TEC 2000 do czyszczenia wtryskiwaczy

Jeśli chcesz spróbować własnymi siłami wyczyścić wtryski i sprawdzić, czy to wystarczy, masz taką możliwość. Jest tyle preparatów, że można w nich przebierać; oprócz K2 znajdziesz jeszcze Liqui Moly albo TEC 2000. Opinie na ich temat są zarówno pozytywne, jak i negatywne, więc sam musisz się o tym przekonać. Wiedz, tylko że w późniejszym czasie wizyta w serwisie będzie nieunikniona, bo takie środki będą po prostu niedostateczne.