08 listopada 2021

Ile trwa regeneracja wtryskiwaczy

Jeśli chodzi o wtryskiwacze Common Rail, ich regeneracja w większości przypadków trwa 1-2 dni robocze. Składa się na nią gruntowne czyszczenie, wymiana zużytych elementów oraz regulacja podzespołów. W przypadku, gdy wtryski nie uległy jeszcze większemu uszkodzeniu, często wystarczy je tylko wyczyścić, aby przywrócić im pełną sprawność. Wtedy regeneracja wtryskiwaczy będzie zarówno szybsza, jak i tańsza.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na fakt, że koszt regeneracji wtryskiwaczy jest zdecydowanie bardziej opłacalny od zakupu nowych podzespołów, a w niektórych przypadkach może zapewnić nawet kilkukrotne oszczędności. Jest to więc kolejny argument przemawiający za tym, aby wobec awarii wtrysku zdecydować się na wybranie opcji regeneracji wtryskiwaczy.

Ile trwa regeneracja wtryskiwaczy
Ile trwa regeneracja wtryskiwaczy

Jednak nie zawsze regeneracja wtrysków jest możliwa - czasami dochodzi do poważnego uszkodzenia wtryskiwaczy, przez co nie da się ich już naprawić. Podobna sytuacja będzie również miała miejsce, gdy na rynku nie ma dostępnych części zamiennych do konkretnego wtryskiwacza. Wtedy to jedynym rozwiązaniem problemu awarii pozostaje wymiana wtryskiwaczy na inne - co warto o niej pamiętać?

Wymiana wtryskiwaczy - jaki jest koszt?

Wielu kierowców samochodów z silnikami wysokoprężnymi zastanawia się nad tym, ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w dieslu. Jest to więc przede wszystkim zależne od konkretnego modelu wtrysku. W niektórych przypadkach podczas zakupu fabrycznie nowych podzespołów będziemy musieli liczyć się z wydatkami rzędu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Można jednak znacznie zaoszczędzić na wymianie wtryskiwaczy kupując wtryski regenerowane.

Wymiana wtryskiwaczy - jaki jest koszt?
Wymiana wtryskiwaczy - jaki jest koszt?

Wtryski zregenerowane w naszej specjalistycznej pracowni są w pełni sprawne, posiadają fabryczne wartości testowe i spełniają najwyższe standardy jakości. Dodatkowo objęte są dwuletnim okresem gwarancji, który zapewnia najwyższą niezawodność. Sprawdź już teraz szeroką ofertę wtryskiwaczy Common Rail dostępnych w naszym sklepie internetowym.