17 lutego 2022

Ile wtrysków ma samochód?

Ile wtrysków ma samochód?
Ile wtrysków ma samochód?

W samochodach osobowych mogą być cztery wtryskiwacze, ale też nie ma co się tak bardzo sugerować tą liczbą, ponieważ wszystko zależy od rodzaju pojazdu i silnika; na przykład w autach ciężarowych czy dostawczych może być o wiele więcej wtrysków. Z pewnością powinieneś wiedzieć, że sprawność tych podzespołów jest bardzo istotna, ponieważ one podają paliwo. Nie są niestety elementami długowiecznymi, bo prędzej czy później nastąpi ich awaria. Koszt niestety wymiany całego zestawy byłby bardzo duży, dlatego w naszym serwisie możesz oddać zużyte wtryski na regenerację, która polega na dokładnej diagnostyce poszczególnych wtrysków, wyczyszczeniu ich w myjce ultradźwiękowej, wymianie nienadających się już do użytku części, złożeniu oraz testu końcowego. Cena za zregenerowanie jednego wtrysku jest kilkakrotnie niższa od wymiany na nowe fabrycznie podzespoły, dlatego, jeżeli istnieje taka możliwość, warto się zainteresować u nas taką usługą.

Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów. Mogą narastać lawinowo - Wymiana wtryskiwaczy krok po kroku

Niedziałające wtryski możesz bez problemu oddać na regenerację do autoryzowanego serwisu i lepiej, abyś zbyt długo z tym nie zwlekał, ponieważ wygenerujesz sobie dodatkowe koszty, które będą spowodowane powstaniem awarii także innych podzespołów (np. filtra DPF / FAP, zaworu EGR, turbosprężarki). Może się tak zdarzyć, że do jakiegoś wtryskiwacza nie będzie części i nie będzie możliwa regeneracja, dlatego też w takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak wymiana wtrysków na nowe. Raczej odradzalibyśmy próbować na własną rękę wymieniać te podzespoły, ponieważ niezbędna jest fachowa wiedza i narzędzia.

1. Wtryskiwacze - Wymiana wtryskiwaczy - jeden czy wszystkie?

Jeżeli większość wtrysków jest doszczętnie zniszczonych, to opłaci Ci się wymienić wszystkie, gdyż za jednym razem wydasz konkretną gotówkę. Sytuacja wyglądać może trochę inaczej, jeśli tylko jeden lub dwa wtryski są uszkodzone, wtedy nie masz obowiązku decydować się na wymianę wszystkich, zwłaszcza gdy parametry pozostałych są nienaganne i nie wpłyną negatywnie na pracę jednostki napędowej.

2. Objawy awarii wtryskiwaczy w nowoczesnym silniku diesla - Uszkodzone wtryski

Uszkodzone wtryskiwacze musisz albo poddać regeneracji, albo je wymienić. Co prawda, regeneracja tych podzespołów pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, jednak w przypadku, gdy będą jakieś przeciwwskazania do tego, musisz zdecydować się na ich wymianę. Objawy uszkodzonych wtryskiwaczy mogą być mylone z objawami usterek innych podzespołów, dlatego zalecalibyśmy od razu udać się do warsztatu, gdy tylko takowe symptomy się pojawią: problemy z silnikiem, falowanie obrotów, utrata mocy, osiągów, zwiększa się zużycie paliwa, wtrysk/wtryski mogą dosłownie przelewać ON.

Objawy awarii wtryskiwaczy w nowoczesnym silniku diesla - Uszkodzone wtryski
Objawy awarii wtryskiwaczy w nowoczesnym silniku diesla - Uszkodzone wtryski

3. Regeneracja wtrysków. Jeśli zaniechasz, słono zapłacisz - Ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w Dieslu?

Wymiana wtrysków nie należy do najtańszej usługi, gdyż zaledwie za jeden wtryskiwacz możesz zapłacić +/- 1000 zł, dlatego zachęcamy Cię do skorzystania z o wiele tańszej opcji, czyli regeneracji. Tak czy inaczej, musisz szybko zadziałać, ponieważ nie pojedziesz za daleko, mając niesprawne wtryskiwacze w samochodzie, a jeszcze dodatkowo zaszkodzisz innym podzespołom, które są nieodłączną częścią wyposażenia silników wysokoprężnych.