21 września 2021

Ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail?

Zagadnienie dotyczące tego, ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail, jest szczególnie ważna dle Klientów naszego sklepu internetowego z częściami samochodowymi, ponieważ właśnie wtedy, gdy wtryski przestają prawidłowo spełniać swoje funkcje, należy poddać je regeneracji lub wymianie. Obie te opcje są u nas dostępne, wszystko zależy więc od Twoich preferencji, a także możliwości finansowych. Wytrzymałość wtrysków w eksploatowanym odpowiednio samochodzie ocenia się na około 150-200 tysięcy kilometrów, jednakże tego przedziału nie należy traktować jako pewnika w odniesieniu do wszystkich układów wtryskowych Common Rail montowanych we współczesnych Dieslach.

1. Co wpływa na zużycie i uszkodzenia wtrysków Common Rail?

Kierowcy przyczyniają się zazwyczaj do skrócenia żywotności wtryskiwaczy w mniej lub bardziej świadomy sposób. Do problemów z wtryskiwaczami przyczynia się zwłaszcza tankowanie niskiej jakości paliwa, które jest rozrzedzone lub zanieczyszczone. Cząsteczki zanieczyszczeń lub wody sprawiają, że szkodliwe elementy przedostają się do układu Common Rail, a następnie prowadzą do powstawania usterek. Oprócz tego wtryskiwacze Bosch, Delphi, Siemens lub Denso Common Rail źle reagują na nieregularne wymiany filtrów paliwa, które wskutek zużycia nie mogą pełnić swoich funkcji w skuteczny sposób. Wtryskiwacze źle reagują również na każdą ingerencję mechaniczną niezgodną z technologiami producentów, a także na brak systematyczności w wymianach oleju.

2. Po czym poznać objawy awarii wtryskiwaczy?

Dość charakterystyczną oznaką uszkodzeń wtrysków Common Rail jest często zauważana przez kierowców początkowa poprawa jakości jazdy. Dzieje się tak, ponieważ obciążone awarią wtryskiwacze przelewają, czyli podają więcej paliwa, co sprawia, że samochód zyskuje na dynamice. Niestety efekt ten nie utrzymuje się długo i po pewnym czasie zastępują go typowe objawy uszkodzonych wtryskiwaczy CR, gdzie obok lejących wtrysków wymienić należy zadymienie z rury wydechowej, szarpanie silnika podczas jazdy, przybywanie oleju silnikowego oraz ogólne obniżenie mocy pojazdu.

Wytrzymałość wtrysków Common Rail w silniku Diesla
Ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail?

Sposób na lejące wtryski oraz pozostałe objawy awarii wtryskiwaczy

Podczas awarii w obrębie układu wtryskowego nie warto tracić czasu na zastanawianie się, jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem. Użytkowanie samochodu z tego typu usterką jest zagrożeniem i wymaga szybkiej reakcji mechanika, który wie, jak sprawdzić wtryski. Diesel z uszkodzonymi wtryskiwaczami Common Rail jest obecnie do uratowania. Jeżeli wtryskiwacze z Twojego samochodu zbliżają się nieuchronnie do kresu swej wytrzymałości, rozważ opcję ich regeneracji lub wymiany.

Usługę regeneracji swoich wtryskiwaczy zamówisz, telefonując do naszego Biura Obsługi Klienta. Możesz mieć pewność, że wtryski zostaną zregenerowane rzetelnie, ponieważ działamy w stuprocentowej zgodności z technologiami narzucanymi przez producentów wtryskiwaczy. Pozwala nam to na obejmowanie zregenerowanych wtrysków gwarancją na 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów.

Drugą możliwością jest zakup wtryskiwaczy. Niezależnie od tego, czy chcesz zamontować w swoim samochodzie wtryski nowe czy też regenerowane, możesz je u nas zamówić w korzystnej cenie i na tak samo korzystnych warunkach gwarancyjnych.

Po ponownym montażu wtrysków dołóż starań do codziennej eksploatacji samochodu, by mogły służyć Ci przez tysiące przejechanych kilometrów.

Wymiana lub regeneracja wtryskiwaczy sposobem na zażegnanie ich usterek
Sposób na lejące wtryski oraz pozostałe objawy awarii wtryskiwaczy