05 listopada 2021

Ile wytrzymuje pompa wysokiego ciśnienia

To, ile wytrzymuje pompa wysokiego ciśnienia zwykle określa się na 150-200 tysięcy kilometrów przebiegu. Żywotność pompy CR zależy jednak od wielu czynników, w tym przede wszystkim od sposobu sposobu eksploatacji pojazdu - jeśli o niego dbamy, pompa wtryskowa wytrzyma długo. Najbardziej niszczący wpływ na trwałość pompy wtryskowej ma zaś niskiej jakości paliwo, które prowadzi do zacierania się elementów pompy i jej przyśpieszonego zużycia.

Wadliwa pompa wysokiego ciśnienia objawy wykazuje łatwo zauważalne podczas normalnego użytkowania pojazdu, a są to przede wszystkim trudności z odpalaniem lub zupełny brak możliwości rozruchu, podwyższona emisja spalin, nadmierne dymienie z rury wydechowej, spadek osiągów czy też nierównomierna praca silnika i falujące obroty.

Ile wytrzymuje pompa wysokiego ciśnienia
Ile wytrzymuje pompa wysokiego ciśnienia

Warto pamiętać, że te objawy uszkodzonej pompy CR są bardzo niekorzystne dla prawidłowego funkcjonowania układu paliwowego i silnika. W krótkim czasie mogą one prowadzić do wystąpienia kolejnych kosztownych awarii związanych z jednostką napędową, co będzie oznaczało koszty rzędu kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli więc nie chcemy wydawać niepotrzebnie pieniędzy, warto zawczasu podjąć odpowiednie działania - co jednak można w tej sytuacji zrobić?

Pompa wtryskowa CR - wymiana czy regeneracja?

W przypadku awarii pompy Common Rail istnieją dwa główne rozwiązania: poddanie jej kompleksowej regeneracji bądź też wymiana podzespołu na inny. Podczas procesu regeneracji pompy wtryskowej poddaje się ją gruntownemu czyszczeniu termo-chemicznemu, weryfikacji z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn diagnostycznych, wymienia zużyte elementy oraz reguluje.

Pompa wtryskowa CR - wymiana czy regeneracja?
Pompa wtryskowa CR - wymiana czy regeneracja?

W tym celu konieczne jest posiadanie nowoczesnego zaplecza technicznego oraz odpowiedniego doświadczenia, dzięki czemu to, jak sprawdzić pompę wysokiego ciśnienia nie będzie stanowiło problemu.

Z kolei wymiana pompy wysokiego ciśnienia wcale nie musi oznaczać fortuny. W naszym sklepie internetowym dostępne są pompy wtryskowe po regeneracji - sprawdź już teraz naszą szeroką ofertę!