30 listopada -0001

Jak często czyścić wtryskiwacze?

Jak często czyścić wtryskiwacze?
Jak często czyścić wtryskiwacze?

Wtryskiwacze powinny być poddawane gruntownemu czyszczeniu w momencie, gdy poprzez zabrudzenia i zalegające w nich osady dochodzi do problemów z uruchomieniem silnika, szarpania, czy dymienia z układu wydechowego. Każdy z tych objawów pojawia się wówczas, gdy wtryski przestają działać prawidłowo i zaczynają niepoprawnie dawkować paliwo. Kiedy czyszczenie przeprowadzane jest regularnie, zdecydowanie wydłuża to ich sprawność i efektywne działanie. Najbardziej skutecznym sposobem jest czyszczenie wtrysków za pomocą myjek ultradźwiękowych, jednak taki zabieg można przeprowadzić także we własnym zakresie, używając do tego odpowiednich preparatów czyszczących. Z racji, że czystość układu wtryskowego ma duże znaczenie i wpływa na komfort jazdy i równą pracę silnika, nie powinniśmy zaniedbywać tego typu czynności.

Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą K2 - Czyszczenie wtryskiwaczy Diesel forum

Środek czyszczący K2 należy do jednego z najbardziej popularnych na rynku preparatów czyszczących wtryskiwacze. Dzięki zawartej w nim odpowiedniej ilości chemii czyszczącej jest w stanie poradzić sobie z wszelkimi osadami zalegającymi na powierzchni wtryskiwaczy. Oprócz towaru firmy K2, właściciele samochodów z silnikami wysokoprężnymi decydują się także na środki czyszczące firmy Liqui Moly, TEC2000, Xeramic, czy STP. Poprzez stosowanie tego rodzaju płynów można zapobiec wielu awariom, a co za tym idzie kosztownym naprawom tych podzespołów.

1. Czyszczenie wtryskiwaczy - jak dbać o wtryski w dieslu? - Czy warto czyścić wtryskiwacze

Czyszczenie wtryskiwaczy dobrze jest przeprowadzić po przejechaniu około 150 tys. km i jak najbardziej warto w to zainwestować, ponieważ dzięki takim zabiegom przedłużana jest ich trwałość. Najbardziej narażone na zanieczyszczenie są z reguły końcówki wtrysków, jednak gdy będą one mocno zużyte, czyszczenie może okazać się niewystarczające i pozostanie wówczas jedynie wymiana tych podzespołów na nowe. Dobrze jest więc zapobiegać i w miarę możliwości odpowiednio kontrolować pracę wtryskiwaczy, by poprzez nieprawidłowe użytkowanie samochodu nie doprowadzić do trwałego uszkodzenia również innych elementów.

Czyszczenie wtryskiwaczy - jak dbać o wtryski w dieslu?
Czyszczenie wtryskiwaczy - jak dbać o wtryski w dieslu?

2. Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail na różne sposoby - Liqui Moly czyszczenie wtryskiwaczy opinie

Istnieje naprawdę wiele sposobów na to, jak skutecznie wyczyścić zabrudzone wtryski Common Rail. Jednym z nich jest używanie detergentów chemicznych, które należy wlać bezpośrednio do baku paliwa lub podłączyć w skoncentrowanej formie do przewodów paliwowych. Drugim zaś sposobem jest skorzystanie z profesjonalnej usługi oferującej czyszczenie za pomocą myjki ultradźwiękowej. Jeśli chodzi o środek czyszczący firmy Liqui Moly, jest on tym najczęściej wybieranym przez kierowców Diesli, mimo że preparaty wyżej wymienionych firm równie świetnie dają sobie radę z wszelkimi zanieczyszczeniami wtrysków.