30 listopada -0001

Jak często stosować środek do czyszczenia wtryskiwaczy?

Jak często stosować środek do czyszczenia wtryskiwaczy?
Jak często stosować środek do czyszczenia wtryskiwaczy?

Zawsze istnieje taka możliwość, żeby średnio co 5000 km we własnym zakresie, profilaktycznie wyczyścić te podzespoły. Działanie to zapobiega zabrudzeniom, a w konsekwencji uszkodzeniom tych części, dzięki czemu będziemy w stanie uniknąć wydatków związanych z naprawą i regeneracją. Ponadto zastosowanie środków czyszczących do wtryskiwaczy zalecane jest w momencie, gdy zauważymy charakterystyczne objawy świadczące o tym, że wtryski są brudne lub zalegają w nich osady, które uniemożliwiają prawidłową pracę układu. Należą do nich problemy z odpaleniem silnika, dymienie z układu wydechowego, szarpanie, nierówna praca jednostki napędowej, czy też znaczący spadek mocy samochodu. Ważna jest więc obserwacja swojego samochodu, aby można było w porę zareagować i obejść się bez zbędnego powiększania kosztów.

Czyszczenie wtryskiwaczy Common rail - Liqui Moly - Liqui Moly czyszczenie wtryskiwaczy opinie

Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą środka chemicznego Liqui Moly jest w pełni bezpiecznym dla silnika zabiegiem, który nie powoduje żadnych ubocznych skutków, tj. nagłego zaburzenia pracy jednostki napędowej. Poprzez skuteczne jego działanie cały układ paliwowy jest chroniony przed korozją, spaliny są zdecydowanie czystsze i nie zawierają szkodliwych dla środowiska substancji. Producent zapewnia, że dzięki wysokim właściwościom czyszczącym, dokładnie usuwa osady zgromadzone w pompie wtryskowej i wtryskiwaczach, zmniejsza spalanie, a nawet zapewnia równiejszą pracę silnika na biegu jałowym.

1. Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą K2 Diesel Dictum – Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy diesla common rail opinie

Kolejnym tanim i skutecznym środkiem, który może pomóc w usunięciu różnego rodzaju zabrudzeń z wtrysków, jest K2 Diesel Dictum. Stosuje się go również do czyszczenia całego układu paliwowego, a w tym także pompy wysokiego ciśnienia i listwy wtryskowej. Preparat jest całkowicie bezpieczny dla każdego z elementów układu i filtra DPF, a jego zastosowanie przywraca wtryskiwaczom sprawność, usuwając przy tym nierówną pracę silnika i nadmiarowe dymienie.

Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą K2 Diesel Dictum
Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą K2 Diesel Dictum

2. Czyszczenie wtryskiwaczy common rail – Czyszczenie wtryskiwaczy Diesel forum

Regularne czyszczenie wtryskiwaczy jest bardzo istotnym elementem pielęgnacji całego układu wtryskowego, potrzebnym do tego, by jego podzespoły działały bez zarzutu. Istnieje wiele sposobów na to, żeby efektywnie doprowadzić każdą z części do porządku, między innymi poprzez czyszczenie w serwisie, bądź też domowymi sposobami. Jednak najbardziej skuteczną metodą jest profesjonalne czyszczenie w warsztacie samochodowym przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Wtedy każdy wtryskiwacz jest dokładnie sprawdzany pod kątem jego sprawności i wydajności. Zastanawiając się nad formą czyszczenia, lepiej więc skłonić się ku wizycie w serwisie, a później w celu podtrzymania efektu, 1 – 2 razy do roku użyć dodatków czyszczących dobrej jakości.