04 listopada 2021

Jak dbać o wtryskiwacze w Dieslu?

Dbanie o wtryskiwacze w Dieslu zazwyczaj bardzo się opłaca, ponieważ pozwala uniknąć awarii lub znacznie opóźnić jej wystąpienie. Dbałość o wtryski polega na regularnej wymianie filtrów oraz oleju silnikowego, tankowaniu wysokiej jakości paliwa, nie dopuszczając do jazdy na rezerwie, na przeprowadzaniu systematycznych przeglądów pojazdu. W niektórych modelach dobre dla kondycji wtryskiwaczy może okazać się również stosowanie preparatów do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla Common Rail, a praktyczną wskazówką, którą każdy kierowca powinien zapamiętać, jest szybkie reagowanie już na pierwsze objawy usterki tych elementów układu wtryskowego.

1. Dlaczego warto dbać o wtryski w Dieslu?

Tak, jak już wspomnieliśmy, uważne użytkowanie silnika wysokoprężnego z opisywanymi wtryskiwaczami pozwala na spore oszczędności, które w przeciwnym przypadku musielibyśmy wydać na naprawę lub regenerację wtryskiwaczy. Wystarczy wyobrazić sobie, jak działają wtryski w Dieslu, aby zrozumieć znaczenie poszczególnych działań profilaktycznych. Wtryskiwacze pozyskują paliwo z szyny Common Rail, a następnie w odpowiednim czasie i w określonej przez sterownik silnika dawce wtryskują paliwo do komory spalania.

Jak dbać o wtryski w Dieslu?
Jak dbać o wtryskiwacze w Dieslu?

Znajdujące się w oleju napędowym zanieczyszczenia, cząstki ciał stałych bądź drobinki wody mogą wpłynąć na uszkodzenia poszczególnych elementów wtryskiwacza, co znajduje odbicie w funkcjonowaniu całego układu, ponieważ pozostałe wtryski będą kompensować pracę tego obciążonego awarią.

Właściwie eksploatowane wtryskiwacze mogą służyć nawet przez około 300 tysięcy kilometrów, nie wymagając w tym czasie naprawy, dlatego warto skoncentrować się na wymienionych przez nas prostych czynnościach zapobiegających ich przedwczesnemu zużyciu bądź zniszczeniu.

Praktyczne rozwiązania problemów z wtryskami

Niektórzy kierowcy o wtryskiwaczach Common Rail zaczynają myśleć dopiero wówczas, gdy wtryski kwalifikują się do wymiany lub naprawy. Korzystając z opcji regeneracji, możesz uzyskać wtryskiwacze działające tak, jak nowe, które w dodatku są w bardzo przystępnej cenie. Jeżeli Twoje wtryski nie nadają się do regeneracji, sugerujemy ich wymianę, przy czym w naszym sklepie możesz wybrać, czy w miejsce niesprawnych wtrysków zamontujesz podzespoły po regeneracji w ASO, czy też wtryskiwacze fabrycznie nowe. Obie możliwości zakupu zrealizujesz w naszym sklepie internetowym z częściami samochodowymi, otrzymując na zakupione podzespoły 2 lata gwarancji, podczas których nie obowiązuje żaden limit przejechanych kilometrów.

Sposoby na problemy dotyczące wtryskiwaczy
Praktyczne rozwiązania problemów z wtryskami

Gdy mechanik zamontuje już w Twoim samochodzie w pełni sprawne wtryski, miej na uwadze to, jak o nie zadbać, by posłużyły Ci maksymalnie długo.