16 lutego 2022

Jak długo wytrzymują wtryskiwacze po regeneracji?

Jak długo wytrzymują wtryskiwacze po regeneracji?
Jak długo wytrzymują wtryskiwacze po regeneracji?

Wtryskiwacze po regeneracji są wstanie wytrzymać nawet 250 tysięcy kilometrów, czyli tyle, ile wynosi pierwotna trwałość wtrysków określona przez producentów. Aby cieszyć się długą żywotnością tych podzespołów ważna jest odpowiednia dbałość o stan techniczny całego układu paliwowego. Dlatego, jeżeli chcemy jak najdłużej utrzymać wtryskiwacze Common Rail w nienagannym stanie, użytkownik powinien przede wszystkim tankować sprawdzone paliwo o dobrej jakości. Wiele elementów układu Common Rail jest smarowana właśnie przez olej napędowy, dlatego powinien mieć on odpowiednie właściwości ochronne i smarne. Dodatkowo, zanieczyszczenia, które są zawarte w paliwie znacznie pogarszają parametry pracy wtryskiwaczy, co w konsekwencji doprowadza do ich uszkodzenia.

Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów - Żywotność wtryskiwaczy

Warto wiedzieć, że zużyte, a co gorsza uszkodzone wtryskiwacze Common Rail mogą znacznie wpłynąć na sprawność i żywotność pozostałych elementów układu paliwowego i nie tylko. Ignorowanie usterek przez dłuższy czas może mieć destrukcyjny wpływ na turbosprężarkę, filtr cząstek stałych oraz na jednostkę napędową. Dlatego, jeżeli użytkownik zauważy któryś z pierwszych objawów uszkodzonych wtryskiwaczy, nie należy zbyt długo jeździć samochodem tylko szybko wyeliminować źródło usterki, aby nie doprowadzić do rozległej awarii.

1. Regeneracja wtrysków - Jeśli zaniechasz, słono zapłacisz - Regeneracja wtryskiwaczy

Użytkownicy samochodów Diesli powinni wiedzieć, że wtryskiwacze można poddać regeneracji tylko do pewnej granicy zużycia. Właśnie z tego powodu, nie należy doprowadzać do skrajnego zużycia części. Ważny jest czas reakcji na objawy, które informują o kończącym się okresie eksploatacyjnym wtrysków. W innym wypadku będzie konieczny zakup nowych, o wiele droższych wtryskiwaczy, których koszt często sięga kilku tysięcy złotych. Trzeba pamiętać, że ignorowanie usterki zwiększy tylko poziom uszkodzeń, co z pewnością użytkownik odczuje w kieszeni, wydając na naprawę więcej niż w przypadku drobnej usterki.

2. Regeneracja wtryskiwaczy bywa niepotrzebna - Wymiana wtryskiwaczy koszt robocizny

O uszkodzonych wtryskiwaczach poinformują nas parametry niezgodne z zaleceniami producenta. Czy regeneracja wszystkich wtrysków jest konieczna, dowiemy się dzięki sprawdzeniu wtryskiwaczy na stole probierczym. Może być taka sytuacja, że tylko jednej wtrysk będzie wymagał naprawy – warunkiem naprawy tylko jednego podzespołu jest nienaganny stan techniczny pozostałych. Jeżeli duży przebieg pojazdu sugeruje zużycie się części, bezpieczniej będzie zregenerować wszystkie wtryskiwacze, aby mogły one pracować równomiernie oraz wytrzymać tak samo długo. Warto wiedzieć, że koszt wymiany wtrysków po regeneracji będzie o wiele niższy niż wymiana na wtryskiwacze fabrycznie nowe.

3. Naprawa wtryskiwaczy – tania metoda, ale czy skuteczna? - Ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail

Naprawa wtryskiwaczy – tania metoda, ale czy skuteczna?
Naprawa wtryskiwaczy – tania metoda, ale czy skuteczna?

Teoretyczna żywotność elementów układu Common Rail wynosi minimum 150 tysięcy kilometrów. Pamiętajmy, że odpowiednia dbałość o układ paliwowy pozwala cieszyć się pełną sprawnością podzespołów nawet przez 250 tysięcy kilometrów. Regenerując uszkodzone wtryskiwacze użytkownik zaoszczędzi tysiące złotych, które poświęciłby na ich wymianę. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail po regeneracji, najlepiej jest zapytać się o to sprawdzonego i doświadczonego mechanika.