08 lipca 2022

Jak interpretować test przelewowy?

Jak interpretować test przelewowy?
Jak interpretować test przelewowy?

Warto jednak wiedzieć, że powszechnie uznaje się korekty, które mieszczą się w przedziale 1,5 do 2,5 mg podczas jednego cyklu pracy cylindra. Natomiast jeśli wartość wynosi powyżej 4 mg na cykl, może to oznaczać uszkodzenie wtrysku. Tak więc parametry pracy, jakie wykazuje wtryskiwacz podczas wykonania testu przelewowego, pozwala określić czy wtryskiwacz jest uszkodzony, czy działa poprawnie. Wyniki, które odbiegają od standardowych norm, mogą świadczyć o braku szczelności wokół obudowy wtryskiwacza, zabrudzeniu wtrysków, niskiej przepustowości czy nieprawidłowym poziomie ciśnienia w układzie paliwowym pojazdu. Aby zinterpretować wyniki testu przelewowego, należy posiadać stosowną wiedzę, jakie powinny być wartości korekt dawek paliwa dla danego modelu wtryskiwaczy. Pamiętajmy jednak, że samo wykonanie testu nie gwarantuje nam dostarczenia informacji o wszystkich usterkach dotyczących wtryskiwaczy.

Pomoc w interpretacji próby przelewowej wtrysków - Test przelewowy na zimnym czy ciepłym

Jeśli nie posiadamy stosownej wiedzy na temat samodzielnego odczytu wyników próby przelewowej wtrysków, możemy zasięgnąć opinii fachowca, który pomoże nam ją prawidłowo przeanalizować. Z kolei doświadczeni mechanicy nie tylko wiedzą, w jaki sposób przeprowadzić test przelewowy, ale potrafią też dokonać analizy korekt i właściwości każdego modelu wtryskiwacza. Warto wiedzieć, że sprawdzenie wtryskiwaczy podczas testu, powinno odbyć się na rozgrzanym silniku (przynajmniej do 80° C), ponieważ tylko wtedy otrzymamy realne odczyty parametrów wtryskiwaczy. Takie są zalecenia producentów wtryskiwaczy. Natomiast na zimnym silniku wykonanie próby przelewowej potrzebowałoby dużo większej ilości paliwa, niż jest to faktycznie wymagane, a test dostarczyłby nam tylko informacji o ewentualnych usterkach w okolicy silnika.

1.Co sądzicie o takim teście wtryskiwaczy CR? - forum - Czy test przelewowy wtrysków jest wiarygodny

Wielu użytkowników pojazdów z silnikiem diesla zadaje pytania na forach internetowych odnośnie tematu, jakim jest wiarygodność testu przelewowego wtryskiwaczy. Reasumując, wynik testu wskazujący na sprawnie działający wtryskiwacz, nie świadczy całkowicie, że ten element jest dobry. Tak więc, aby kompleksowo sprawdzić wtryskiwacze, należy je wymontować i przeprowadzić oględziny przy pomocy odpowiednich narzędzi i specjalistycznych urządzeń diagnostycznych.

Co sądzicie o takim teście wtryskiwaczy CR?
Co sądzicie o takim teście wtryskiwaczy CR?

2.Wstępna ocena układu zasilania Common Rail - Test przelewowy wtryskiwaczy koszt

Wyniki po wykonaniu testu przelewowego są wstępną oceną układu zasilania common rail, natomiast koszt, jaki jest z nim związany, nie jest wysoki. Oczywiście koszt tej usługi będzie się wiązał z czynnikami takimi jak: samodzielne wykonanie testu lub zlecenie usługi serwisowi samochodowemu. Warto postawić na autoryzowany serwis, który przy pomocy wykwalifikowanych fachowców i specjalistycznych narzędzi wykona go rzetelnie.