09 czerwca 2022

Jak można sprawdzić pompowtryski?

Jak można sprawdzić pompowtryskiwacze?
Jak można sprawdzić pompowtryski?

Aby sprawdzić stan techniczny pompowtrysków, podpinamy tester diagnostyczny do sterownika silnika i wybieramy dedykowany program na interfejsie tegoż urządzenia. Test przeprowadzamy na biegu jałowym po uprzednim rozgrzaniu silnika. Należy pamiętać, że sprawdzanie pompowtryskiwaczy na zimnym silniku da niemiarodajne wyniki. Pompowtryskiwacze testujemy przede wszystkim na stanowisku probierczym, które dostępne jest w wyspecjalizowanych serwisach. Jednak, by dokładnie określić poziom zużycia części oraz odnaleźć przyczynę usterki, konieczny jest demontaż pompowtrysków i rozłożenie ich na pojedyncze elementy. W warunkach domowych sprawdzenie pompowtryskiwaczy jest niemożliwe, ponieważ mało kto posiada w swoim warsztacie specjalistyczne narzędzia diagnostyczne. W związku z tym konieczna jest wizyta w serwisie samochodowym, który specjalizuje się w naprawie podzespołów układu paliwowego Diesel.

Sprawdzenie stanu pompowtryskiwaczy w silniku TDI – Jak sprawdzić pompowtryski miernikiem?

Kiedy mamy do czynienia z objawami awarii pompowtryskiwaczy, ważna jest szybka diagnostyka tych podzespołów, aby nie doprowadzić do zwiększenia poziomu uszkodzeń. W tym celu podłączamy odpowiedni tester do sterownika silnika, co pozwoli nam określić stan techniczny pompowtrysków. Podczas sprawdzania tychże części, ważne jest też określenie rezystancji, co mierzymy za pomocą odpowiedniego miernika – oscyloskopu. Bywa bowiem tak, że powodem niesprawności pompowtryskiwaczy jest zanik rezystancji na cewce.

1. Ile kosztuje profesjonalne sprawdzenie pompowtrysków? – Parametry pompowtryskiwaczy 1.9 TDI

Koszt sprawdzania pompowtryskiwaczy znajdziemy w ofercie serwisu w zakładce cennik. W razie innych pytań i wątpliwości warto skontaktować się z Biurem Obsługi warsztatu, który z pewnością udzieli precyzyjnej odpowiedzi. Regeneracja pompowtryskiwaczy, która jest poprzedzona rzetelnym sprawdzaniem, pozwala przywrócić dawne parametry ich pracy, które w zasadzie można porównać do nowych podzespołów. Aby dowiedzieć się, jakie parametry powinny mieć pompowtryski, należy zasięgnąć informacji w technologii naprawy skonstruowanej przez producenta.

Sprawdzenie pompowtrysków - cena
Ile kosztuje profesjonalne sprawdzenie pompowtrysków

2. Diagnostyka pompowtrysku – Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy

Diagnostyka okazuje się niezbędna w momencie wystąpienia charakterystycznych dla uszkodzonych pompowtrysków objawów. Z racji tego, iż nie jesteśmy w stanie samodzielnie sprawdzić źródła usterki, należy udać się do serwisu, który posiada odpowiednie narzędzia diagnostyczne. W większości przypadków rozbiórka części na poszczególne elementy jest nieunikniona, dlatego oględziny powinny być wykonane przez osobę, która ma wiedzę na temat montażu pompowtrysków oraz jego parametrów pracy.