14 lutego 2022

Jak najlepiej przeczyścić wtryski w Dieslu?

Jak najlepiej przeczyścić wtryski w Dieslu?
Jak najlepiej przeczyścić wtryski w Dieslu?

Wtryskiwacze do silników wysokoprężnych można wyczyścić w serwisie za pomocą fal ultradźwiękowych oraz w procesie obróbki termiczno-chemicznej (kluczowa jest tutaj wysokość temperatury, a także środek dostępny wyłącznie w autoryzowanym serwisie). Dodatkowo masz możliwość oczyszczania zabrudzonych wtrysków w domu poprzez użycie preparatów dostępnych w sklepach internetowych takich, jak Liqui Moly czy K2. Przed zastosowaniem któregoś z tych środków do wtryskiwaczy trzeba zapoznać się z instrukcją obsługi. Każdy użytkownik auta z Dieslem musi zadbać o nienaganną czystość i sprawność wtryskiwaczy, bo bez nich pojazd nie pojedzie. W ASO przed przeprowadzeniem fachowej regeneracji wtryskiwaczy dokonuje się dokładną analizę ich stanu.

Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą Liqui Moly Diesel - Liqui Moly czyszczenie wtryskiwaczy - opinie

Producent preparatu Liqui Moly Diesel daje bardzo duże obietnice odnośnie skuteczności zastosowania tego specyfiku. Dzięki niemu zostają usunięte osady nagromadzone w pompie wtryskowej, wtryskiwaczach i w komorze spalania. Ponadto układ paliwowy ma być odporny na korozję, zmniejsza się spalanie ON, silnik o wiele lepiej pracuje na biegu jałowym. Co więcej, spaliny wydostające się z układu wydechowego są znacznie bardziej czyste i nie zatruwają naszego środowiska. Wczytując się w opinie na temat samodzielnego czyszczenia wtrysków tym preparatem w Internecie, można śmiało wywnioskować, że jest on faktycznie skuteczny i warto się o tym przekonać.

1. Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą K2 Diesel Dictum - Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla Common Rail

Czyszczenie wtryskiwaczy jest konieczne, zwłaszcza gdy koszty ich wymiany są naprawdę ogromne i też bagatelizowane z nimi problemy mogą powodować pojawienie się awarii innych podzespołów. Kolejnym preparatem, który ma pomóc Ci w oczyszczeniu wtrysków, jest K2 Diesel Dictum, który jest niezwykle tani i łatwo dostępny w sieci. Wprowadzany środek oczyszcza także pompę ciśnienia i listwę wtryskową. Nie ma problemu z użyciem tego preparatu w autach należących do koncernu VAG, w których są pompowtryskiwacze albo w starszych autach, które mają pompę rotacyjną. Jest kilka sposobów na wyczyszczenie wtryskiwaczy za pomocą tego specyfiku. Należy się z nimi zapoznać, dokładnie czytając instrukcję obsługi. Warto też w celu przedłużenia efektów regeneracji wtrysków dolewać ten preparat do paliwa, chociaż raz w roku.

2. Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail na różne sposoby - Jak wyczyścić wtryskiwacze Diesla?

Wtryskiwacze mogą zostać oczyszczone przez urządzenie dozujące płyn do układu dolotowego (tak zwane czyszczenie bezpośrednie w przypadku mocno zabrudzonych wtrysków). W autach, które nie mają pompy wstępnej można dodać środek bezpośrednio do układu wtryskowego. Jeśli chodzi o płyn do oczyszczania wtrysków, to jest on bardzo skuteczny, natomiast nie można go wlewać bezpośrednio do układu wtryskowego. Wtryskiwacze są oczyszczane, podczas gdy silnik pracuje. Cały proces trwa, dopóki nie zużyje się paliwo, w którym jest detergent. Pamiętaj, że płyn jest w stanie usunąć osady z wtrysków, jednakże, jeśli są element mechanicznie zużyte / uszkodzone, to wtryski ponownie bardzo szybko się zanieczyszczą. Każdą usterkę musisz zdiagnozować w serwisie i obowiązkowo wymienić elementy, które do niczego się nie nadają, dzięki temu jakakolwiek regeneracja wtryskiwaczy nabiera sensu i przywracane są parametry tych podzespołów.

Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail na różne sposoby - Jak wyczyścić wtryskiwacze Diesla?
Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail na różne sposoby - Jak wyczyścić wtryskiwacze Diesla?

3. Jak wyczyścić wtryskiwacze? - Czyszczenie wtryskiwaczy Diesel - cena

Jedynie, co możemy napisać, to wstępna diagnostyka wtryskiwaczy jest bezpłatna, natomiast za każde następne podjęte kroki w kierunku określenia stanu wtrysków oraz podjęcia się ich czyszczenia / wymiany zużytych elementów, jest już naliczana zgodnie z indywidualnym cennikiem serwisu. Tego typu usługa może kosztować kilkaset złotych. Wtryskiwacze możesz wyczyścić bez konieczności demontażu w domowym zaciszu dostępnymi na rynku preparatami albo umówić się na wizytę na czyszczenie w myjce ultradźwiękowej lub na chemiczne czyszczenie wtrysków wykorzystując do tego silne detergenty.