06 lipca 2022

Jak naprawić lejący wtrysk?

Jak naprawić lejący wtrysk?
Jak naprawić lejący wtrysk?

Aby usunąć problem lejącego wtrysku, należy wszystkie jego części wyczyścić przy pomocy odpowiedniego detergentu oraz wymienić uszkodzone lub zużyte elementy. Do najbardziej skutecznych metod usługi tego problemu zalicza się mycie wtryskiwaczy termo-chemiczne oraz za pomocą myjki ultradźwiękowej. Usługi te znajdziemy w autoryzowanych serwisach samochodowych, które specjalizują się w tego typu naprawach. Ponadto serwisy te posiadają odpowiednie urządzenia diagnostyczne, dostęp do części zamiennych producentów wtrysków oraz wyszkolonych mechaników, którzy szybko poradzą sobie z ich naprawą. Warto wiedzieć, że problem, jakim jest lejący wtryskiwacz, może być spowodowany zawieszaniem się iglicy wtryskiwacza do pozycji otwartej, przez co stale jest podawany olej napędowy, który zazwyczaj znajduje drogę ujścia i trafia do silnika. W ten sposób lejące wtryski wpłyną na poważne uszkodzenie silnika. Tak więc powinno wykonywać się przeglądy okresowe stanu technicznego wtrysków w serwisach samochodowych, aby móc zapobiegać ich uszkodzeniom.

Cieknący wtrysk. Sposób na lejące wtryski Common Rail - Cieknący wtryskiwacz diesel

W przypadku pojawienia się cieknącego wtryskiwacza, w układzie common rail dojdzie do pogorszenia się pracy pozostałych wtrysków oraz wystąpią objawy, które sygnalizują o uszkodzeniu wtrysków. Jeśli doszło do sytuacji, podczas której zauważyliśmy nagromadzenie się oleju w gnieździe wtryskiwacza, zabrudzenia na wtryskiwaczu bądź usłyszymy lub zobaczymy inne oznaki wskazujące na cieknący wtryskiwacz, powinniśmy udać się do mechanika i sprawdzić dokładnie przyczynę tej awarii. Pamiętajmy, że zignorowanie tej usterki może nieść za sobą skutki w postaci wystąpienia poważniejszych awarii, jak i kosztownych w naprawie.

1.Co mogą zniszczyć niesprawne wtryskiwacze? - Sposób na lejące wtryski

Do elementów, które mogą ulec zniszczeniu w przypadku niesprawnych wtryskiwaczy, najczęściej wymienia się: koło dwumasowe, akumulator, rozrusznik, filtr cząstek stałych oraz łańcuch rozrządu. W skrajnych przypadkach lejący wtrysk może uszkodzić tłok, który z czasem może doprowadzić do zniszczenia całego silnika. Sposobem na uniknięcie uszkodzeń tych podzespołów jest kompleksowe badanie diagnostyczne wtrysków w warsztacie samochodowym oraz poddanie ich gruntownemu czyszczeniu i naprawie w jak najkrótszym czasie od momentu wystąpienia pierwszych symptomów, takich jak np. lejące wtryski.

Co mogą zniszczyć niesprawne wtryskiwacze?
Co mogą zniszczyć niesprawne wtryskiwacze?

2.Lejący wtrysk i zwiększony pobór paliwa - Lejący wtrysk diesel objawy

Objawy, jakie mogą pojawić się w związku z lejącymi wtryskiwaczami to: wyraźna utrata mocy i kompresji silnika, wyczuwalnie przerywana praca silnika, problemy z uruchomieniem pojazdu, dźwięki stukających wtrysków, kłopoty z podtrzymywaniem pracy silnika, pojawienie się dymu o barwie białej zwłaszcza podczas przyśpieszania samochodu. Powinniśmy również zwrócić uwagę na za szybkie ubywanie oleju napędowego ze zbiornika paliwa oraz zbyt duże pojawienie się cieczy w zbiorniku oleju silnikowego, ponieważ te sygnały też odpowiadają za lejące wtryski w dieslu.