06 lipca 2022

Jak odwiesić wtryskiwacz CR?

Jak odwiesić wtryskiwacz CR?
Jak odwiesić wtryskiwacz CR?

Najlepszym praktykowanym sposobem na odwieszenie wtryskiwacza CR jest poddanie wtryskiwaczy naprawie, regeneracji. W procesie tym wtryskiwacze są demontowane, następnie kompleksowo czyszczone za pomocą metody ultradźwiękowej i termo-chemicznej, a uszkodzone czy zużyte elementy są wymieniane. Po wykonaniu tych czynności następuje przeprowadzenie testów (rozpylenia, porównawczych, przelewowych, ciśnienia) i pomiaru obwodu elektrycznego w celu sprawdzenia efektów naprawy. W ten sposób w bardzo krótkim czasie udaje się wyeliminować przyczynę tej usterki i przywrócić wtryskom pełną sprawność. Tak więc, aby odwiesić wtryskiwacz, powinniśmy udać się do serwisu, który dysponuje urządzeniami diagnozującymi, kalibrującymi oraz czyszczącymi wtryski. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na doświadczenie w na100prawie tego podzespołu. Ponadto autoryzowany serwis, który daje nam możliwość wymiany określonych elementów wtryskiwacza na części zamiennie pochodzące od producenta, będzie niewątpliwie gwarancją skutecznej naprawy.

Zacinanie wtryskiwacza Common Rail - Zawieszony wtryskiwacz objawy

Do typowych objawów zawieszonego wtryskiwacza należy wymienić nadmierną emisję spalin, trudności z uruchomieniem silnika, spadek mocy podczas jazdy, nierównomierne przyspieszanie, rzucanie silnikiem na biegu jałowym, zapalenie się kontrolki „check engine”, charakterystyczne dźwięki takie, jak stukanie, klekotanie wtryskiwaczy. Do tego może pojawić się dymienie podczas nagłego przyśpieszania oraz przybywanie oleju. Warto wiedzieć, że trudność z włączeniem silnika ma bardzo negatywny wpływ na pozostałe podzespoły pojazdu takie jak np. rozrusznik czy akumulator, a zignorowanie tych symptomów może doprowadzić do poważnej awarii i zwiększonych kosztów naprawy.

1.Zapowietrzenie i odpowietrzenie układu Common Rail - Odpowietrzanie wtryskiwaczy

Z zagadnieniem dotyczącym odpowietrzenia wtryskiwaczy możemy spotkać się na forach internetowych, gdzie jest błędnie sformułowane i interpretowane. Ze względu na to, że samych wtrysków nie da się odpowietrzyć, tak więc chodzi tutaj o układ common rail. Natomiast żeby wykonać ją prawidłowo, należy zastosować metodę odpowietrzenia za pomocą testera diagnostycznego lub polegającą na użyciu ręcznej pompki tzw. gruszki. Jednak, aby uniknąć pomyłki w trakcie wykonywania tej czynności, która może doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń i większych kosztów, najlepszym sposobem będzie skorzystanie z pomocy fachowców w serwisie samochodowym.

Zapowietrzenie i odpowietrzenie układu Common Rail
Zapowietrzenie i odpowietrzenie układu Common Rail

2.Uszkodzony wtrysk – objawy - Uszkodzony wtryskiwacz objawy Diesel

Najczęstszymi objawami w dieslu świadczącymi o uszkodzeniu wtryskiwacza są: nierówna praca silnika, wydłużony rozruch silnika, falujące obroty, spadki mocy w trakcie jazdy, kopcenie na kolor czarny przy obciążonym silniku, zapalenie się na desce rozdzielczej kontrolki „check engine”, drgania auta wyczuwane na biegu jałowym, kopcenie na wolnych obrotach jasnym dymem, przybywanie oleju, a na końcu, brak możliwości uruchomienia pojazdu.