30 listopada -0001

Jak regenerować wtryskiwacze?

Jak regenerować wtryskiwacze?
Jak regenerować wtryskiwacze?

W celu regeneracji wtryskiwaczy najlepiej udać się do serwisu, ponieważ cały ten proces wymaga rozebrania i dokładnego sprawdzenia oraz wyczyszczenia poszczególnych części. Jeśli szkoda jest zaawansowana, regeneracja jest możliwa tylko i wyłącznie wtedy, gdy wymieniany jest każdy niezbędny element układu. Ponowne złożenie wszystkich składowych części, a późniejsze ich ustawienie i regulacja także wymaga użycia specjalistycznych maszyn i odpowiedniego sprzętu. Ogólnie rzecz ujmując, poddawane regeneracji wtryskiwacze sprawdzane są pod kątem jakości rozpylenia końca wtrysku, a do ich naprawy stosuje się tylko oryginalne części. Regeneracja ma wiele zalet, ale główną z nich jest to, że nawet skrajnie uszkodzone wtryski mają szansę na to, by odzyskać swoją fabryczną sprawność.

Na czym polega regeneracja wtryskiwaczy? - Czyszczenie wtryskiwaczy

Regeneracja wtryskiwaczy polega głównie na sprawdzeniu wtryskiwaczy, umyciu i wymianie ich uszkodzonych elementów, jeśli jest taka konieczność. W profesjonalnym warsztacie przeprowadza się pełny zakres prac, które mają na celu przywrócenie początkowych parametrów tych podzespołów. Każda regeneracja musi zostać zakończona poprzez szczegółowe skontrolowanie dawek i parametrów paliwa oraz sporządzenie protokołu świadczącego o tym, że podczas działania zostały osiągnięte parametry nowych wtryskiwaczy.

1. Naprawa wtryskiwaczy - Ile kosztuje regeneracja wtryskiwaczy

Podczas naprawy wtryskiwaczy, po dokładnym ich sprawdzeniu następuje ich wycena. Koszt samej regeneracji rozpoczyna się już od 60 zł, ale całość przeprowadzonej usługi, w tym czyszczenie i zweryfikowanie wtryskiwaczy, automatycznie zwiększa podaną cenę. O wiele bardziej opłaca się zainwestować w naprawę wtryskiwaczy na samym początku, niż wygenerować sobie później znacznie większe koszty. Wniosek z tego taki, że lepiej jest jednak zapobiegać niż doprowadzać do szkód, które się pogłębiają, utrwalają i stają się nieodwracalne.

Naprawa wtryskiwaczy
Naprawa wtryskiwaczy

2. Regeneracja i Czyszczenie Wtryskiwaczy, Naprawa Wtrysków - Regeneracja wtryskiwaczy

Niezbędnym elementem regeneracji wtryskiwaczy jest dokładne ich wyczyszczenie, dzięki czemu silnik samochodu funkcjonuje ciszej, jest bardziej dynamiczny, mniej pali i lekko pracuje. Do wykonania takiego zabiegu używa się przeznaczonych do tego, konkretnych środków chemicznych, które podłączane są do układu paliwowego bądź też bezpośrednio do baku samochodowego. Między innymi używa się w tym celu środka czyszczącego Liqui Moly, który jest zdecydowanie skutecznym i bezpiecznym preparatem. Bez problemu poradzi sobie on z wszelkim osadem, znajdującym się w układzie oraz wyczyści wtryskiwacze bez potrzeby demontowania ich.