08 czerwca 2022

Jak wyczyścić pompowtryski?

Jak wyczyścić pompowtryskiwacze?
Jak wyczyścić pompowtryski?

W celu mycia profilaktycznego pompowtryskiwaczy warto skorzystać ze środków chemicznych, które wystarczy regularnie dolewać do baku po zatankowaniu paliwa. By usunąć większe zabrudzenia, najlepiej oddać pompowtryski na czyszczenie ultradźwiękami oraz termochemiczne. Tego typu metody dostępne są w warsztatach, które zajmują się regeneracją podzespołów układu paliwowego. Wyżej wymienione sposoby pozwalają przywrócić odpowiednie parametry nawet bardzo zużytym pompowtryskiwaczom, jednak wymagają użycia specjalistycznych urządzeń i profesjonalnej chemii. Reasumując: aby wyczyścić pompowtryskiwacze, możemy skorzystać z preparatów dostępnych w sklepach motoryzacyjnych lub też z profesjonalnego czyszczenia oferowanego przez serwisy samochodowe. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie znajdują się nasze pompowtryski i jaki efekty chcemy uzyskać.

Czyszczenie oraz naprawa pompowtrysków – Czym czyścić pompowtryski?

Usterka spowodowana niesprawnymi pompowtryskiwaczami nie oznacza jeszcze konieczności wymiany podzespołów na nowe. Dzięki czyszczeniu oraz wymianie wszystkich uszczelniaczy możemy przywrócić im poprawne parametry pracy. Najskuteczniejszymi sposobami mycia pompowtrysków są te stosowane w autoryzowanych serwisach, a rezultaty czyszczenia są udokumentowane na specjalnym protokole. Jeśli więc zastanawiamy się, jak najlepiej przeczyścić wtryski w Dieslu czy pompowtryski czy pompę wtryskową, najlepiej poszukać w okolicy sprawdzony warsztat samochodowy. Zanim jednak zabrudzenia uniemożliwią działanie pompowtrysków, warto dbać o ich stan techniczny regularnie, co wcale nie wymaga wizyt w warsztacie.

Czyszczenie oraz naprawa pompowtryskiwaczy
Czyszczenie oraz naprawa pompowtrysków

1. Czyszczenie pompowtryskiwaczy preparatem Liqui Moly – Dodatek do paliwa do czyszczenia pompowtryskiwaczy

Firma Liqui Moly to jedna z najczęściej polecanych marek produkujących preparaty do czyszczenia pompowtryskiwaczy. Do zakupu przekonują przede wszystkim dobre opinie, duża dostępność oraz atrakcyjna cena. Aby zapobiec gromadzeniu się zanieczyszczeń, warto stosować dodatek do paliwa do czyszczenia pompowtryskiwaczy w odpowiednich proporcjach, o czym znajdziemy informacje na ulotce. Zabrudzone pompowtryski można też wyczyścić, podpinając puszkę z detergentem do układu paliwowego i uruchamiamy silnik. Takie czyszczenie trwa około 30 min. I ważne jest, żeby zakończyć czynność przed całkowitym zużyciem preparatu, w innym przypadku zapowietrzymy układ.