07 czerwca 2022

Jak wymienić wtryski paliwa?

Jak wymienić wtryskiwacze paliwa?
Jak wymienić wtryski paliwa?

Zanim rozpoczniesz wymianę wtryskiwaczy, zaopatrz się w odpowiednie narzędzie oraz starannie przygotuj stanowisko pracy. Oczywiście w pierwszej kolejności konieczny jest demontaż wtryskiwaczy, które należy wyjąć z gniazd. Jeśli jest to niemożliwe należy użyć preparatu do zapieczonych wtrysków lub skorzystać ze specjalnego ściągacza, który składa się z siłownika hydraulicznego oraz śruby pociągowej. Przez zamontowaniem nowych wtrysków obowiązkowo wyczyść gniazda wtrysków z wszelkich zabrudzeń w czym pomóc mogą odpowiednie szczotki. Następnie wymień podkładki pod wtryskiwaczem oraz zużyte i sparciałe uszczelnienia. Dokręć śruby mocujące zgodnie z technologią przy użyciu klucza dynamometrycznego, który wskaże moment i kąt dokręcenia. W kolejnym kroku podłącz wszystkie przyłącza hydrauliczne, a także elektryczne. Pamiętaj, że nowe wtryskiwacze muszą zostać zakodowane w sterowniku silnika.

Uszkodzone wtryskiwacze – jak prawidłowo wymieniać? – Wymiana wtryskiwaczy bez kodowania

Aby prawidłowo wymienić wtryskiwacze, należy przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i dobrze przygotować stanowisko pracy (musi być czyste!). Trzeba także pamiętać, że każdorazowa wymiana wtryskiwaczy, powinna zakończyć się ich kodowaniem. Oznacza to nic innego, jak wprowadzenie do sterownika silnika kodu zawierającego parametry pracy wtrysków. Taka czynność przekłada się na równomierne dawkowanie wszystkich wtryskiwaczy, a to z kolei zapewnia stabilną pracę silnika.

1. Wymiana wtryskiwaczy: instrukcje krok po kroku – Jak wymienić wtryski w 1.9 tdi?

Aby zaoszczędzić czas i pieniądze wiele osób zastanawia się, czy można samemu wymienić wtryski i w tym celu szuka informacji w Internecie, jak zrobić to krok po kroku. W takim przypadku najlepiej jednak zdecydować się na pomoc fachowca, który nie tylko posiada specjalne narzędzia, ale ma doświadczenie w tym temacie. Wtryski, które przez długi czas są eksploatowane, ulegają skorodowaniu, przez co ich wyjęcie staje się niemożliwe dla osoby nieposiadającej wprawy. Jeśli więc chcesz wymienić wtryskiwacze w 1.9 TDI, skorzystaj z usług sprawdzonego serwisu samochodowego.

Wymiana wtryskiwaczy krok po kroku
Wymiana wtryskiwaczy: instrukcje krok po kroku

2. Wymiana wtryskiwaczy w silnikach wysokoprężnych – Jak wyciągnąć wtryski domowym sposobem?

Duże obciążenia, jakim poddane są wtryskiwacze, przekładają się nie tylko na o wiele większą moc silnika, ale niestety także na szybsze zużywanie się tych podzespołów. Często więc wymiana wtrysków jest konieczna już po 150 tys. km. Chcąc oszczędzić, wielu kierowców decyduje się na samodzielną wymianę wtrysków, jednak jest to ryzykowne, ze względu na łatwość uszkodzenia części, które zazwyczaj ulegają zapieczeniu w gnieździe. Wówczas należy zastosować preparat na zapieczone wtryski, który zakupimy w niemalże każdym sklepie motoryzacyjnym.