30 listopada -0001

Jaki jest koszt regeneracji pompy wtryskowej?

Jaki jest koszt regeneracji pompy wtryskowej?
Jaki jest koszt regeneracji pompy wtryskowej?

Cena regeneracji pompy wtryskowej rozpoczyna się już od około 350 zł, jednak zmienia się ona w zależności od typu pompy i od tego, co i w jakim stopniu zostało w niej uszkodzone. Jest to koszt i tak kilkukrotnie mniejszy od tego, jaki trzeba byłoby ponieść w przypadku wymiany pompy na nową. Niestety wraz z pojawiającymi się usterkami w samochodzie, trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami naprawy, czy wymiany poszczególnych części. Regeneracja jest procesem, który umożliwia zmniejszenie tych kosztów do minimum, a ponadto bardzo korzystnie wpływa ona na pracę danych układów. Jeśli więc w samochodzie pojawią się nagle niepokojące objawy w postaci, chociażby nierównomiernej pracy silnika, warto przeprowadzić w serwisie kompleksowe badanie z użyciem testerów diagnostycznych.

Naprawa i regeneracja pomp wtryskowych - Regeneracja pompy wtryskowej 2.0 HDI

Zarówno naprawą, jak i regeneracją pomp wtryskowych zajmują się serwisy, które wyposażone są w odpowiednie narzędzia. To dzięki nim istnieje możliwość dokładnego i rzetelnego przetestowania pompy wtryskowej pod względem jej sprawności i właściwości, a co za tym idzie, efektywnej i skutecznej naprawy danych części. Największą zaletą regeneracji tych podzespołów jest na pewno fakt, iż odzyskują one pełną sprawność włącznie z pierwotnymi parametrami, dzięki czemu automatycznie wydłuża to czas ich kolejnej eksploatacji.

1. Regeneracja pompy wtryskowej - Regeneracja pompy wysokiego ciśnienia

Regenerowanie pompy wtryskowej podzielone jest na kilka zasadniczych etapów, a rozpoczyna się skrupulatnymi oględzinami stanu technicznego. Później następuje demontaż i rozbiórka elementów pompy na części pierwsze, a te z kolei są czyszczone za pomocą fal ultradźwiękowych w specjalistycznej myjce. Następnie dochodzi do wymiany zużytych uszczelnień pompy, które w dużej mierze odpowiadają za prawidłową jej pracę. Kiedy pompa jest już dokładnie wyczyszczona, można przetestować ją na stole probierczym w celu sprawdzenia wszystkich parametrów. Jeśli wyniki testów wyjdą poprawne, dopiero wtedy można z powrotem zainstalować pompę wtryskową w samochodzie i przetestować jej pracę podczas jazdy próbnej.

Regeneracja pompy wtryskowej
Regeneracja pompy wtryskowej

2. Koszt regeneracji pompy wtryskowej - Wymiana pompy wtryskowej cena

W porównaniu do wymiany, koszt regeneracji pompy wtryskowej wcale nie jest aż tak bardzo wysoki, ponieważ wynosi około 350 zł. Ostateczna cena może być określona przez fachowca dopiero po wstępnym badaniu i określeniu szkód, które powstały w tych podzespołach. W przypadku wymiany pompy wtryskowej, pomimo tego że cena fabrycznie nowych elementów wzrasta aż kilkukrotnie, naprawdę nie warto na tym oszczędzać. Części te pełnią bowiem odpowiedzialną funkcję w całym układzie, dlatego bardzo ważne jest to, by funkcjonowały nienagannie i bez zarzutu.