30 listopada -0001

Jaki jest koszt sprawdzenia wtryskiwaczy?

Jaki jest koszt sprawdzenia wtryskiwaczy?
Jaki jest koszt sprawdzenia wtryskiwaczy?

Za sprawdzenie wtryskiwaczy w autoryzowanym serwisie zazwyczaj trzeba zapłacić od około 50 zł wzwyż, jednak taka usługa jest wyceniana przez każdy serwis indywidualnie. Cena ostateczna jest w dużym stopniu zależna od rodzaju wtryskiwaczy, które poddawane są sprawdzeniu oraz od tego, czy próba ich wymontowania sprawia wielki problem. Ogólnie rzecz biorąc, dokładne sprawdzenie wtryskiwaczy jest początkowym i kluczowym etapem w procesie regeneracji, ponieważ właśnie dzięki takiej wstępnej diagnostyce jesteśmy w stanie powiedzieć coś więcej na temat uszkodzeń. Tego typu weryfikacja obejmuje zdemontowanie części, diagnozę pod mikroskopem, a także testy przy użyciu specjalnych urządzeń diagnostycznych. Zalecane jest więc to, by korzystać z takich usług w sprawdzonych serwisach samochodowych, które oferują szeroki dostęp do specjalistycznych narzędzi.

Koszty naprawy, regeneracji oraz diagnostyki wtryskiwaczy - Sprawdzenie wtryskiwaczy Diesel cena

Wszelkie koszty naprawy, regeneracji, czy też sprawdzenia wtryskiwaczy uzależnione są głównie od rodzaju części i od stopnia ich eksploatacji. Zachęcamy jednak do tego, by sprawdzać te podzespoły regularnie, ponieważ zmniejsza to prawdopodobieństwo i ryzyko powstawania nieodwracalnych uszkodzeń. Kiedy dojdzie do trwałych szkód mechanicznych we wtryskach, regeneracja nie będzie już w takim przypadku możliwa. Warto więc być uważnym i od razu zwracać uwagę na, chociażby najdrobniejsze, niepokojące sygnały wysyłane przez samochód.

1. Ile kosztuje sprawdzenie wtrysków benzynowych? - Regeneracja wtrysków cena

To, ile dokładnie będzie kosztowało sprawdzenie wtrysków, zależne jest od ich rodzaju. W przypadku wtryskiwaczy pośrednich proces diagnostyczny kosztuje około 60 zł, a w przypadku wtrysków bezpośrednich – około 130 zł. Już pierwsze objawy w postaci nieprzyjemnego szarpania silnika, czy też problemów z jego odpaleniem powinny być dla każdego kierowcy motywacją do tego, by dokładniej sprawdzić, co się dzieje i co zaburza komfort jazdy. W przypadku drobnych uszkodzeń, zabrudzeń, wyeksploatowania zaleca się przeprowadzenie procesu regeneracyjnego. Z racji tego, że każdy serwis oferuje swój własny cennik, to cena takiej usługi w poszczególnych miejscach będzie się nieznacznie od siebie różnić.

Ile kosztuje sprawdzenie wtrysków benzynowych?
Ile kosztuje sprawdzenie wtrysków benzynowych?

2. Naprawa wtryskiwaczy - Czyszczenie wtryskiwaczy Diesel cena

W momencie, gdy wtryskiwacze ulegną jakiejś awarii, zaleca się, by jak najszybciej poddać je naprawie i czyszczeniu. Dobrze przeprowadzona usługa regeneracji jest wtedy w stanie przedłużyć ich trwałość nawet o kolejne 150 tysięcy kilometrów, a nawet więcej. Powszechnie uważa się więc, że czyszczenie jest najskuteczniejszą i najtańszą opcją, żeby przywrócić tym elementom pełną sprawność i żywotność. Jest to oczywiście faktem, ponieważ cena czyszczenia rozpoczyna się już od około 100 zł, a efekty są zauważalne natychmiastowo.