20 stycznia 2022

Kiedy wtryski do regeneracji?

Kiedy wtryskiwacze nadają się do regeneracji?
Kiedy wtryski do regeneracji?

Wtryski Common Rail należy oddać do regeneracji poprzedzonej diagnostyką praktycznie od razu, gdy zaczynają one wykazywać objawy uszkodzenia. Przyjęto, że wtryskiwacze mogą bezawaryjnie pokonać przebieg około 200-250 tysięcy kilometrów i dopiero wówczas konieczna jest ich regeneracja. Te założenia należy jednak skonfrontować z rzeczywistością, ponieważ źle eksploatowane wtryski CR wytrzymają znacznie krócej i konieczność regeneracji, a w skrajnych przypadkach ich wymiany pojawia się nawet już po kilkudziesięciu przejechanych kilometrach. Zwlekanie z naprawą doprowadzi jedynie do zwiększenia skali uszkodzeń, które w krótkim czasie mogą przenieść się na inne istotne podzespoły, takie jak filtr DPF/FAP, silnik czy turbosprężarka.

Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów - mogą narastać lawinowo - uszkodzone wtryski - objawy

Uszkodzone wtryski w Dieslu CR odznaczają się zakłóceniami w działaniu, co oznacza w praktyce problemy zarówno z rozruchem, jak i z funkcjonowaniem silnika nawet wówczas, gdy jest on już rozgrzany. Ponadto samochód, w którym działają niesprawne wtryski, będzie kopcił i spalał więcej paliwa niż standardowo. Warto dodać, że problemy związane z wtryskiwaczami będą wyrażać się również w szarpaniu, przerywaniu i spadkach mocy, jednak najgorsze jest to, że awarie w obrębie układu CR szybko przekładają się na problemy z pozostałymi układami i podzespołami w pojeździe. Bagatelizowanie objawów pochodzących od wtryskiwaczy w najgorszych przypadkach może doprowadzić do wypalenia tłoków w silniku lub do całkowitego zapchania filtra DPF/FAP. Te przykładowe awarie wtórne są nie tylko kłopotliwe, ale i kosztowne w naprawie, można wywnioskować zatem, że lekceważenie wtrysków naprawdę się nie opłaca.

1. Regeneracja wtrysków - jeśli zaniechasz, słono zapłacisz - wymiana wtryskiwaczy - jeden czy wszystkie

Po zdiagnozowaniu nieprawidłowości w układzie Common Rail pozostaje Ci zregenerować lub wymienić wtryskiwacze. Jeżeli zdecydujesz się na ich regenerację - skontaktuj się z nami, ponieważ od niemalże 30 lat z powodzeniem realizujemy tę usługę. Warto podkreślić, że regeneracja wtrysków stanowi bardzo korzystną opcję w odniesieniu do ceny ich wymiany na nowe. Rezultaty, jakie otrzymujesz wraz ze zregenerowanymi wtryskami, są jednakże takie same, jak w przypadku fabrycznie nowych podzespołów. W sytuacji, gdy nie chcesz lub nie możesz zregenerować wtrysków CR z Twojego samochodu, możesz wymienić cały komplet lub pojedynczy wtrysk. Z reguły zalecamy wymianę całego kompletu, ponieważ te moduły układu Common Rail ściśle ze sobą współpracują.

2. Na czym polega regeneracja wtryskiwaczy - ile trwa regeneracja wtryskiwaczy

Regeneracja wtryskiwaczy to zaawansowana technologicznie procedura, podczas której wtryski są poddawane gruntownemu czyszczeniu, diagnostyce ich stanu technicznego, a także wymianie zużytych bądź uszkodzonych części. Zgodnie z założeniami regeneracji wtryskiwaczom należy przywrócić pierwotne, fabryczne parametry. Jest to w pełni osiągalne, jeżeli procedurę przeprowadza się w sprawdzonym serwisie, na nowoczesnych maszynach oraz z zastosowaniem oryginalnych, wysokiej jakości części zamiennych. Mimo tego, że regeneracja wtrysków jest szeregiem precyzyjnych czynności diagnostycznych i naprawczych wykonywanych we wręcz sterylnych warunkach, całość trwa w naszym serwisie zaledwie 1 dzień roboczy.

3. Regeneracja wtryskiwaczy - zobacz, kiedy warto to zrobić - lejące wtryski - objawy - Diesel

Zregeneruj wtryskiwacze od razu, gdy okazuje się, że ich działanie jest nieprawidłowe. Dzięki odpowiednio wcześnie przeprowadzonej regeneracji zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale i czas poświęcony na naprawy innych elementów, które mogłyby ulegać awariom wtórnym. Dla kontrastu, lekceważenie nasilających się objawów może zaowocować koniecznością wymiany turbo, czyszczenia DPF czy remontu silnika.

Sprawdź, kiedy warto zregenerować wtryskiwacze
Regeneracja wtryskiwaczy - zobacz, kiedy warto to zrobić

Niezależnie od tego, czy Twoje wtryskiwacze są zużyte, uszkodzone mechanicznie czy, mówiąc potocznie, masz lejące wtryski, zareaguj jak najszybciej i skontaktuj się z naszym autoryzowanym serwisem.