10 Grudzień 2021

Kiedy wymienić wtryskiwacze?

Kiedy wymienić wtryski w Dieslu?
Kiedy wymienić wtryskiwacze?

Wtryskiwacze Common Rail należy wymienić wówczas, gdy wykazują one objawy awarii, a użytkownik samochodu z różnych przyczyn nie decyduje się na regenerację wtrysków zamontowanych dotychczas w jego silniku. Wówczas pozostaje wymiana wtryskiwaczy na nowe lub regenerowane i warto podkreślić, że obie te opcje są dostępne w naszym sklepie internetowym. Wtryski kwalifikują się do wymiany również wtedy, gdy ich regeneracja w praktyce nie jest możliwa, co wynika z braku dostępności części lub technologii naprawy. Z uwagi na to, że nie zalecamy kontynuacji jazdy samochodem, w którym są niesprawne wtryskiwacze, ich naprawa lub wymiana będzie najlepszą opcją.

Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów. Mogą narastać lawinowo - Awaria wtrysku diesel

Zużycie lub uszkodzenie wtryskiwaczy dość szybko staje się przyczyną innych, poważniejszych awarii w pojeździe. Brak reakcji na objawy awarii wtrysków przyczynia się do tego, że wraz z upływem przejechanych kilometrów i czasu pogarsza się stan jednostki napędowej, turbosprężarki czy filtra cząstek stałych DPF/FAP. Przelewające wtryskiwacze paliwa w Dieslu mogą w skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do wypalenia tłoków w silniku, co jest równe konieczności jego wymiany lub całkowitego remontu. Zatarta turbina czy zapchany filtr DPF to często także skutki awarii układu Common Rail we współczesnych Dieslach.

1. Kiedy wymienić wtryski - Wtryskiwacze cena

Wymiany wtrysków nie da się zaplanować, lecz warto ją przeprowadzić, gdy stare wtryskiwacze są uszkodzone bądź gdy nie kwalifikują się do regeneracji. Cena wtrysków na wymianę zależy od tego, jakie wtryskiwacze chce zamontować kierowca, a może wybierać spośród wtrysków fabrycznie nowych, regenerowanych lub używanych. Ostatnią z wymienionych opcji stanowczo odradzamy, ponieważ używane wtryskiwacze z niewiadomego źródła zazwyczaj nie są w żaden sposób weryfikowane, nie znamy także sposobu ich przechowywania, przez co istnieje ryzyko, że nie będą poprawnie działać po zamontowaniu ich do silnika. O wiele lepszym zakupem będą wtryskiwacze fabrycznie nowe lub regenerowane w serwisie, przy tym te mogą być nawet kilkukrotnie tańsze.

2. Objawy awarii wtryskiwaczy w nowoczesnym silniku diesla - Uszkodzony wtrysk diesel - objawy

Diesle dość wyraźnie sygnalizują awarię wtryskiwaczy i może ją rozpoznać nawet nieznający się na mechanice samochodowej kierowca. Usterka wtrysku objawia się już w momencie, gdy dostrzegasz problemy z odpaleniem samochodu, a niekiedy nawet ze zgaszeniem jednostki napędowej. Niesprawne wtryski będą powodować również zwiększone spalanie, dodatkowo podczas jazdy samochodem odczuwalne, a przy tym coraz bardziej uciążliwe będą szarpnięcia i spadki mocy. Objawy wtrysków wyrażają się również w falowaniu obrotów oraz w przybywaniu objętości oleju silnikowego. Jest to szczególnie niebezpieczne dla turbiny oraz jednostki napędowej, ponieważ oleju jest więcej, gdyż po prostu przedostaje się do niego paliwo. Wówczas olej silnikowy traci swoje właściwości smarne, co w dalszej perspektywie prowadzi do zatarcia wymienionych podzespołów.

3. Regeneracja wtryskiwaczy - zobacz kiedy warto to zrobić - Uszkodzone wtryski objawy

Obok wymiany wtryskiwaczy bardzo interesującą opcją jest ich regeneracja. Warto zwrócić uwagę na tę możliwość z dwóch powodów, po pierwsze, jakość regeneracji - pozwala ona na przywrócenie używanym wtryskom fabrycznych parametrów dzięki skrupulatnemu czyszczeniu oraz wymianie zużytych elementów. Po drugie - cena - jest ona często nawet kilkukrotnie niższa od kwoty, jaką musielibyśmy zapłacić za nowe wtryskiwacze. Wtryski Common Rail warto poddać sprawdzeniu oraz naprawie już wtedy, gdy wykazują pierwsze objawy awarii. Wówczas rozległość usterek zazwyczaj nie jest aż tak duża, co często przekłada się na korzystniejszą cenę naprawy.

Regeneracja wtrysków - kiedy warto ją przeprowadzić?
Regeneracja wtryskiwaczy - zobacz kiedy warto to zrobić

4. Wtryskiwacze: objawy, praca, sprawdzenie - Regeneracja wtryskiwaczy

Objawy wtrysków to głównie pogorszona praca silnika. Aby nie dopuścić do powstawania uszkodzeń w pozostałych układach i podzespołach pojazdu, warto szybko zareagować, poddając wtryski wymianie lub regeneracji. Jeżeli chcesz kupić wtryskiwacze nowe bądź regenerowane, skorzystaj z oferty naszego sklepu. Możemy także w ciągu 1 dnia roboczego poddać regeneracji wtryski z Twojego samochodu. Wystarczy, że je zdemontujesz i przekażesz naszemu kurierowi, a my zajmiemy się diagnostyką, czyszczeniem wtrysków oraz wymianą ich niedziałających elementów i testowaniem na specjalistycznych, nowoczesnych stołach probierczych. Po tych działaniach wtryski są gotowe do montażu w samochodzie, a ponadto otrzymasz na nie aż 2 lata gwarancji bez limitu przejechanych kilometrów.