28 czerwca 2022

Koszt naprawy wtryskiwaczy Common Rail

Koszt naprawy wtryskiwaczy Common Rail
Koszt naprawy wtryskiwaczy Common Rail

Głównymi czynnikami determinującymi koszt naprawy wtryskiwaczy Common Rail jest liczba wtrysków, stopień uszkodzeń oraz ilość wymienionych części. Z kolei dodatkowy wpływ na koszt naprawy może mieć nasz czas reakcji związany z pojawieniem się pierwszych objawów usterki, który zminimalizuje ryzyko uszkodzenia ważnych podzespołów, w tym samego silnika pojazdu. Wiadomo, że przed podjęciem decyzji o naprawie tego podzespołu, przeanalizujemy wszystkie związane z nią koszty, które będą zależały m.in. od etapów przeprowadzonej naprawy (diagnostyka, oczyszczanie, weryfikacja stanu poszczególnych elementów wtryskiwacza). Zasadniczy wpływ na koszt naprawy ma również wymiana wadliwych części na nowe (np. zawór, cewka, dysza) oraz tych, które są standardowo wymieniane podczas wykonywania naprawy (np. nakrętki, króciec, podkładki, uszczelnienia). Ponadto, na finalny koszt naprawy wpływa ponowny montaż wtryskiwacza, który jest pracochłonny, wymaga pracy doświadczonego mechanika oraz kończy się wykonaniem prawidłowego montażu, który wpływa na dalsze kroki naprawy takie, jak: pomiary, testy oraz kodowanie. Pamiętajmy, że pośpiech w procesie montażu wtrysków jest nie wskazany i jakakolwiek pomyłka lub niechlujstwo może doprowadzić do niepoprawnej pracy jednostki napędowej pojazdu.

Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail - Ile trwa regeneracja wtryskiwaczy

Bardzo popularnym procesem przywrócenia pierwotnej sprawności wtryskiwaczy, stała się ich regeneracja. Ważnym czynnikiem, który ma wpływ na ten stan rzeczy, jest bardzo niski koszt wykonania tej usługi, w porównaniu do zakupu nowych podzespołów. Jeśli chodzi o czas, jaki przeznacza warsztat na wykonanie tej usługi, wynosi od 1 do 2 dni roboczych w zależności od serwisu samochodowego, który ją wykonuje oraz dostępności części zamiennych. Zazwyczaj specjalistyczne i doświadczone serwisy potrzebują tylko jeden dzień, aby wykonać wszystkie działania, które są związane z procesem regeneracji wtrysków. Natomiast sam proces trwania regeneracji trwa około godziny, w tym czasie mechanik monitoruje na bieżąco efekty pracy poszczególnych wtryskiwaczy.

1.Koszty naprawy, regeneracji oraz diagnostyki wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy Cennik

Jak wiadomo, każdy serwis samochodowy specjalizujący się w naprawie, regeneracji i diagnostyce wtryskiwaczy posiada indywidualny cennik, którym się posługuje przy wycenie usługi. Natomiast jeśli chodzi o cenę usługi związanej z regeneracją wtryskiwaczy, jest uwarunkowana od przebiegu całej operacji. Istotnym czynnikiem jest oczywiście liczba wtryskiwaczy poddanych regeneracji, użycie części zamiennych oraz z jakim producentem podzespołu mamy do czynienia.

Koszty naprawy, regeneracji oraz diagnostyki wtryskiwaczy
Koszty naprawy, regeneracji oraz diagnostyki wtryskiwaczy

2.Wtryskiwacze Common Rail naprawa - Wymiana wtryskiwaczy koszt robocizny

Elementem układu common rail są wtryskiwacze, które najczęściej ulegają awariom, przez co wymagają naprawy, która nieodzownie łączy się z ich kosztami robocizny. Jeśli chodzi o wymianę wtryskiwaczy na nowe, to koszt ten oscyluje w granicach 1,5 do 2 tysięcy zł. za sztukę. Dlatego warto rozważyć opcję regeneracji wtryskiwaczy. Jest to znacznie częściej praktykowane rozwiązanie, które pozwala nadal cieszyć się prawidłową pracą silnika pojazdu.