30 listopada -0001

Który preparat do czyszczenia wtrysków?

Który preparat do czyszczenia wtrysków?
Który preparat do czyszczenia wtrysków?

Do czyszczenia wtrysków najlepiej jest wybrać preparat zawierający zarówno właściwości regenerujące, jak i odpowiednią ilość chemii czyszczącej w składzie. Dobrze jest, jeśli środek ma jej w sobie dużo, ponieważ wtedy czyszczenie przynosi znacznie lepsze efekty. W momencie wyboru istotne jest również przeznaczenie danego środka czyszczącego do konkretnego rodzaju napędu i poszczególnych elementów. Warto również zwrócić uwagę na metodę aplikacji danego preparatu, ponieważ część z nich wlewa się do filtra paliwa, a część prosto do baku z paliwem. Jednak w przypadku wyboru tych drugich należy pamiętać o tym, by taki środek czyszczący zaaplikować koniecznie przed tankowaniem, gdyż ułatwi to rozmieszanie go z paliwem.

Test preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy - TEC 2000 czy Liqui Moly wtryski

Test któregokolwiek z podanych preparatów czyszczących śmiało można wykonać samemu, w swoim samochodzie. Przed jego użyciem należy jedynie zapoznać się dokładnie z dołączoną instrukcją obsługi w celu poprawnej aplikacji. Prawdą jednak jest to, że kiedy układ paliwowy nie jest zanieczyszczony w znaczącym stopniu, to zarówno jeden, jak i drugi środek do czyszczenia tych podzespołów, świetnie sobie z nimi poradzi. Zarówno TEC 2000, jak i Liqui Moly skutecznie usuwają zabrudzenia gromadzące się w dyszach wtryskiwaczy, a przy tym poprawiają proces spalania paliwa oraz zmniejszają dymienie z rury wydechowej samochodu.

1. Czyszczenie wtryskiwaczy common rail - Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy diesla

Czyszczenie wtryskiwaczy jest kluczowym i bardzo potrzebnym etapem do tego, aby odzyskały one swoją pełną sprawność. Niezbędne do tego typu usługi jest użycie odpowiednich środków czyszczących, które zagwarantują nienaganny i oczekiwany efekt. Aktualnie na rynku produkuje się naprawdę bardzo dużo preparatów czyszczących wtryskiwacze w Dieslu, a każdy z nich różni się zarówno ceną, jak i wydajnością. Jeśli zaś czyszczenie wtryskiwaczy takimi sposobami nie przyniesie żadnych efektów, najlepiej jest wtedy udać się do serwisu samochodowego, a tam zostaną one poddane czyszczeniu za pomocą specjalistycznej myjki ultradźwiękowej.

Czyszczenie wtryskiwaczy common rail
Czyszczenie wtryskiwaczy common rail

2. Środki do czyszczenia wtryskiwaczy - Preparat do czyszczenia wtrysków Diesel Liqui Moly

Na ten moment wybór środków czyszczących, które mają za zadanie usunąć zanieczyszczenia z wtryskiwaczy jest ogromny. Przeznaczonych jest do tego wiele płynów, między innymi Liqui Moly, TEC 2000, K2, Xeramic i wiele innych. Środek czyszczący Liqui Moly jest preparatem przede wszystkim bezpiecznym dla silnika, ale również bardzo skutecznym, dlatego tak często wybieranym przez właścicieli Diesli. Jego podstawowym zadaniem jest czyszczenie wszelkich osadów, które zazwyczaj stają się powodem kłopotliwej pracy silnika. Jego aplikacja polega na tym, że płyn czyszczący trzeba wprowadzić do komory spalania w rozcieńczonej formie, stąd też należy podłączyć go do przewodów paliwowych, dzięki czemu pompa pobierze całą zawartość.