22 lutego 2022

Na czym polega naprawa pomp wtryskowych?

Na czym polega naprawa pomp wtryskowych?
Na czym polega naprawa pomp wtryskowych?

Regeneracja pompy wtryskowej polega na dokładnych oględzinach części, które tworzą całość tego podzespołu. Diagnostykę najlepiej zrealizować w serwisie, który dysponuje odpowiednim sprzętem diagnostycznym i dedykowanymi narzędziami. Dzięki temu pompa odzyskuje swoje parametry, które niczym nie odstają od tych narzuconych przez producenta samochodu, co jest poświadczone dołączonym wydrukiem po licznych testach przy odbiorze pompy/samochodu. Podzespół ten należy zawieźć do serwisu, gdy pojazd będzie wykazywać niepokojące objawy. Aby rzetelnie ocenić stan pompy wtryskowej, obowiązkowe jest jej zdemontowanie.

Kiedy potrzebna jest naprawa i regeneracja pomp wtryskowych? - Regeneracja pomp paliwa

Każdy podzespół ma swoją określoną żywotność i jeśli nie eksploatuje się go według zaleceń producenta swojego auta, to poszczególne elementy zaczynają tracić swoje parametry i szybciej mogą wystąpić różnego typu awarie. Taka więc sytuacja może mieć miejsce z pompą wtryskową, dlatego, jeśli odczujesz nagłe problemy z pracą silnika, zwróć się do serwisu w celu jej diagnostyki. Zwracaj uwagę na to, jakim paliwem uzupełniasz bak oraz w jakiej ilości, a także wymieniaj regularnie filtr paliwa (co 15 tysięcy kilometrów).

1. Pompa wtryskowa – nawet pancerne rozwiązania czasami wymagają uwagi - Regeneracja pomp wtryskowych do ciągników rolniczych

Regeneracja dotyczy nie tylko pomp instalowanych w samochodach osobowych, ale także dużych maszyn rolniczych. Oczywiście koszt automatycznie może się zwiększyć, bo też pompa jest nieco inna niż w osobówkach. Usługa w zasadzie nie różni się niczym od regeneracji pompy w małych pojazdach, ponieważ do jej wykonania także niezbędna jest wiedza oraz dobrze wyposażony serwis. W momencie, gdy zaobserwowałeś niepokojące objawy, które mogą być związane z uszkodzoną pompą wtryskową, zareaguj natychmiast i poszukaj pomocy u fachowców. Lepiej dla Twojego portfela będzie zdecydowanie się na regenerację pompy niż wymianę, która może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

2. Regeneracja pomp wtryskowych (1.9 TDI i inne)

Regeneracja pomp wtryskowych niezależnie do jakich silników, powinna być wykonywana w specjalistycznym miejscu i dobrze wyposażonym w sprzęt oraz narzędzia. Jakikolwiek błąd albo niesterylne warunki mogą przeszkodzić w regeneracji oraz montażu pompy. Części wymagające mycia trafiają do myjki ultradźwiękowej, a całkowicie zniszczone zostają wymienione. Po wszystkim taka pompa jest poddawana testom, więc klient otrzymuje gwarancję dobrze wykonanej usługi, która pozwoliła przywrócić utracone parametry tego podzespołu.

 Regeneracja pomp wtryskowych (1.9 TDI i inne)
Regeneracja pomp wtryskowych (1.9 TDI i inne)

3. Na czym polega naprawa pomp wtryskowych?

Pompa wysokiego ciśnienia, która trafia do warsztatu, jest w pierwszej kolejności sprawdzana pod kątem szczelności, ewentualnych uszkodzeń mechanicznych, barwy spalin, hałasu, stanu filtra paliwa i powietrza, a także pomiarów. Jeśli parametry pracy pompy sugerują jej uszkodzenie, należy ją zdemontować i rozłożyć na wszystkie części, aby odnaleźć źródło usterki. Zużyte elementy są demontowane, a w ich miejsce pojawiają się nowe.