10 czerwca 2022

Na czym polega naprawa pompowtryskiwaczy?

Na czym polega naprawa pompowtrysków?
Na czym polega naprawa pompowtryskiwaczy?

W większości przypadków naprawa pompowtryskiwacza polega na czyszczeniu wszystkich jego elementów oraz na wymianie uszkodzonych części i zużytych uszczelnień. Zanim jednak dojdzie do wyżej wymienionych czynności, w pierwszej kolejności pompowtryskiwacz sprawdzany jest za pomocą testera diagnostycznego. Ten etap pozwala nam wstępnie ocenić stan techniczny pompowtrysków i zakwalifikować je do dalszej naprawy. Jeśli weryfikacja komputerowa wskazuje na niesprawne pompowtryski, konieczny jest ich demontaż i wizualna ocena stopnia zużycia poszczególnych elementów z użyciem mikroskopu optycznego. W następnym kroku pompowtrysk zostaje poddany czyszczeniu przy pomocy specjalnych myjek i profesjonalnej chemii, a wszystkie niesprawne elementy zostają wymienione na nowe. Na koniec pompowtryskiwacz składa się ponownie w całość, aby parametry jego pracy mogły zostać sprawdzone na stanowisku probierczym.

Na czym tak naprawdę polega regeneracja pompowtryskiwaczy? – Ile kosztuje regeneracja pompowtryskiwaczy?

Rezultat regeneracji pompowtrysków zawdzięczamy przede wszystkim gruntownemu czyszczeniu części za pomocą ultradźwięków lub metody termochemicznej, a także wymianie wszystkich zużytych elementów pompowtryskiwacza. Oczywiście kluczowym etapem jest profesjonalna diagnostyka, dzięki której zlokalizujemy przyczyną usterki. Ostateczny koszt regeneracji uzależniony jest od kilku czynników, między innymi od ilości wymienionych części. Każdy serwis posiada swój indywidualny cennik, więc najlepiej wybrać taki, gdzie koszt usługi idzie w parze z jej jakością.

1. Jak przebiega czyszczenie i regeneracja pompowtryskiwaczy – Czy warto regenerować pompowtryskiwacze?

Tok regeneracji uzależniony jest od wyników diagnostyki i w zależności od potrzeb, naprawa może składać się z etapu wymiany uszkodzonych części i czyszczenia w myjce ultradźwiękowej. Kierowcy, którzy zastanawiają się, co daje regeneracja wtryskiwaczy / pompowtryskiwaczy muszą wiedzieć, że regeneracja niejako przedłuża ich żywotność, ponieważ odzyskują odpowiednie parametry pracy na okres około 150 tysięcy kilometrów. Z tego względu zdecydowanie warto regenerować pompowtryskiwacze, tym bardziej, że na naprawiane części otrzymujemy dwuletni okres gwarancyjny.

Jak przebiega czyszczenie i regeneracja pompowtryskiwaczy
Jak przebiega czyszczenie i regeneracja pompowtryskiwaczy?

2. Regeneracja Pompowtryskiwaczy – Naprawa Wtrysków – Regeneracja wtryskiwaczy czas

Usługa regeneracji pompowtryskiwaczy czy wtryskiwaczy trwa zazwyczaj 1 dzień roboczy. Oczywiście przebieg naprawy zależy od dostępności części, stopnia zużycia elementów. Niemniej, tak szybka realizacja regeneracji możliwa jest w autoryzowanych serwisach, które posiadają odpowiednie urządzenia naprawcze, tj. myjki czyszczące, testery diagnostyczne i stanowiska probiercze. Wiele warsztatów oferuje usługę czyszczenia podzespołów, jednak powinniśmy wybrać taki, który specjalizuje się w naprawie części układu paliwowego.