13 czerwca 2022

Nie można zakodować wtryskiwaczy

Nie można zakodować wtryskiwaczy
Nie można zakodować wtryskiwaczy

Dość często spotykanym powodem trudności z kodowaniem jest błędne wprowadzenie kodu, który jest unikalny i precyzuje parametry pracy danego egzemplarza wtrysku. W przypadku wtryskiwaczy poddanych regeneracji, brak możliwości ich zakodowania może być spowodowany nie wykasowaniem poprzednich ustawień ze sterownika. W pierwszej kolejności powinniśmy więc usunąć stary kod i wpisać nowy, który jest automatycznie generowany na stole probierczym. W związku z tym należy udać się do autoryzowanego serwisu, który poprzez wykorzystanie odpowiednich narzędzi diagnostycznych, oprogramowania i wyszkolonych fachowców pozwoli na prawidłowe zakodowanie wtryskiwaczy.

Czy można źle zakodować wtryskiwacze? - Rozkodowane wtryski objawy

Wiemy już, że wtryski mogą zostać źle zakodowane przez wyżej wymienione czynniki, warto dodać też, że możemy spotkać się z rozkodowanymi wtryskiwaczami. Objawy, jakie mogą wystąpić w takiej sytuacji, to: pojawienie się świecącej kontrolki świec żarowych na desce rozdzielczej pojazdu, nierówna praca silnika, zwiększone zużycie paliwa oraz wzrost emisji spalin. Należy, pamiętać, że pojawienie się tych symptomów, może skutkować poważną awarią dla układu wtryskowego czy też całej jednostki napędowej.

1.Dlaczego należy kodować wtryskiwacze?- Nie zakodowane wtryskiwacze objawy

Najważniejszym powodem kodowania wtryskiwaczy jest spełnianie norm dotyczących emisji spalin oraz jakości. W przypadku braku ich kodowania można napotkać objawy takie, jak: zaburzone funkcjonowanie silnika, zwiększone zużycie paliwa i emisji cząstek stałych, przyśpieszone blokowanie drożności filtra DPF, wydobywanie się z rury wydechowej pojazdu czarnego lub białego dymu, wydobywanie się spod maski metalicznego dźwięku w trakcie określonych obrotów silnika. Występowanie tych objawów może być w sposób ciągły lub się powtarzać.

Dlaczego należy kodować wtryskiwacze?
Dlaczego należy kodować wtryskiwacze?

2.Problem z zakodowaniem wtryskiwacza - Wymiana wtryskiwaczy bez kodowania

Jeśli mamy problem z zakodowaniem wtryskiwacza i dokonujemy wymiany wtryskiwacza po naprawie bez jego zakodowania, musimy się liczyć się z tym, że wtryski będą pracowały według niewłaściwych parametrów, a wrażenia co do objawów, jakie im towarzyszyły przed jej wykonaniem, nie zostaną usunięte. Tak więc wymiana wtrysków bez kodowania jest stanowczo niezalecana.