27 października 2021

Pompowtryski - gdzie kupić?

Jeżeli posiadasz samochód, w którym popsuły się pompowtryski, gdzie je kupić, to pewnie pierwsze pytanie, które przyjdzie Ci do głowy. Pompowtryskiwacze charakterystyczne dla nieco starszych silników Diesla możesz kupić w korzystnych cenach w naszym sklepie internetowym Świat Diesla, a w tym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na temat tych elementów układu zasilania paliwem.

Zastąpione w nowszych pojazdach wtryskiwaczami Common Rail pompowtryskiwacze mają licznych zwolenników, którzy zazwyczaj opowiadają się za ich żywotnością oraz dynamiką jazdy, jaką generują podczas użytkowania samochodu. Niestety, zasadniczą wadą pompowtryskiwaczy jest to, że nie spełniają one obecnie obowiązujących norm emisji spalin EURO. Z tego też powodu zakup nowych pompowtrysków jest w praktyce niemożliwy, jednakże jak najbardziej w naszym sklepie online możesz zakupić regenerowane pompowtryskiwacze na dwuletniej gwarancji.

1. Układy wtryskowe z pompowtryskiwaczami - Wymiana pompowtrysków

Popularność układów wtryskowych z pompowtryskiwaczami, która mimo upływu czasu jest całkiem spora, sprawia, że kierowcy poszukują usług związanych z ich wymianą bądź regeneracją. Okazuje się, że koszt wymiany pompowtryskiwaczy wcale nie musi być wysoki, a same działania mechanika nie trwają długo.

Tak, jak już wspomnieliśmy, pompowtryskiwaczy z reguły nie sposób wymienić na nowe, dlatego bardzo ważne jest, z jakiego źródła będą pochodzić pompowtryski używane. Podkreślamy, że zakup pompowtryskiwaczy, które są używane i nie były poddawane żadnemu sprawdzeniu, to spore ryzyko. Nie warto wymieniać pompowtrysków na podzespoły, które zostały tylko wymontowane z auta i przekazane dalej do sprzedaży, ponieważ ich działanie może być obciążone awarią. Tego typu podzespołów nie kupisz w naszym e-sklepie z częściami samochodowymi, ponieważ zajmujemy się sprzedażą jedynie profesjonalnie zregenerowanych lub fabrycznie nowych podzespołów.

2. Przed wymianą - Jak sprawdzić pompowtryski?

Do zakupu pompowtryskiwaczy z pewnością skłonią Cię dopiero pierwsze objawy awarii dostrzegalne w dotychczas pracujących w samochodzie podzespołów. Jak sprawdzić, które pompowtryskiwacze wymagają regeneracji lub wymiany? Jest to zadanie dla doświadczonych diagnostów, którzy z pewnością rozpoczną weryfikację od obserwacji widocznych w użytkowaniu pojazdu symptomów oraz od podpięcia komputera diagnostycznego z odpowiednim oprogramowaniem. Działania te z pewnością pozwolą zweryfikować, czy awaria dotyczy właśnie pompowtryskiwaczy. Jeżeli tak jest, pompowtryski warto zdemontować i przekazać do serwisu, w którym szczegółowe testy zostaną przeprowadzone na przeznaczonych do tego celu maszynach. Dzięki temu mechanik uzyska jasny obraz sytuacji co do parametrów działania wszystkich weryfikowanych pompowtryskiwaczy.

Gdzie kupić pompowtryskiwacze Bosch?
Pompowtryski - gdzie kupić?

Pompowtryskiwacze 1.9 TDI i 2.0 TDI po regeneracji

Pompowtryskiwacze dzięki regeneracji mają przywrócone fabryczne parametry, co oznacza, że działają tak, jak fabrycznie nowe. Mało tego, ich dużą zaletą jest gwarancja na 2 lata, czyli taka sama, jak w przypadku nowych pompowtrysków.

Chcąc kupić regenerowane pompowtryskiwacze pasujące do Twojego samochodu, wpisz ich numer w wyszukiwarkę na naszej stronie, wówczas zobaczysz oferty ze wszystkimi dostępnymi opcjami. Jeżeli nie jesteś w stanie odczytać numeru z pompowtryskiwacza, zadzwoń do nas i podaj szczegółowe dane oraz numer VIN pojazdu, ponieważ dzięki tym informacjom także jesteśmy w stanie bez najmniejszego problemu dobrać właściwe pompowtryskiwacze. Po złożeniu zamówienia przygotujemy je do wysyłki na wskazany adres lub do osobistego odbioru.

Regenerowane pompowtryskiwacze 1.9 TDI i 2.0 TDI
Pompowtryskiwacze 1.9 TDI i 2.0 TDI po regeneracji